Що ми знаємо про День святого Патрика? 17 березня усі п’ють віскі і пиво, одягають зелене, веселяться і танцюють. А у чому ж суть свята, хто такий цей Патрик і чи годиться українцям відзначати цей день?

Читайте також: Тест до Дня святого Патрика: який ти алкоголь?

Без алкоголю і по-божому

Свято родом з Ірландії. Однак спочатку його святкували зовсім не так як зараз! Гучні святкування з танцями, співами і ріками алкоголю вважалися гріхом. Влада Ірландії на офіційному рівні забороняла пабам працювати 17 березня. І тривало це аж до 1961 року!

Загалом свято має цілком релігійну підставу: день смерті небесного покровителя Ірландії святого Патрика. Свято символізує прийняття християнства в Ірландії, а також святкування культурної спадщини країни.

День святого Патрика як відсвяткувати
Сучасний День святого Патрика – таке святкування пішло не з Ірландії

А от свято, до якого ми звикли, створили за межами Ірландії. Вихідці з країни почали святкувати День святого Патрика яскраво, з алкоголем, танцями і передяганнями. Також у честь цього свята почали влаштовувати паради. Перший з них влаштували у США, а саме в Бостоні. Датується ця подія 1737 роком. Тоді ж з’явилася традиція святкувати в пабах замість у церкві.

Читайте також: Як різні види алкоголю впливають на настрій та вашу поведінку

У Чикаго до свята щороку (з 1962 року) фарбують річку у зелений колір! Для цього у воду додають 20 кг барвника. Аби захисники природи були спокійні, використовують барвник на рослинній основі. Менше ніж за годину вода стає насичено зелена! І може зберігати цей колір кілька днів.

День святого Патрика де святкувати
Лише погляньте на це!

До речі, зараз свято дуже поширене, окрім США й Ірландії, у Новій Зеландії, Канаді, Австралії, Аргентині, Великобританії.

Національне свято 17 березня в:
Ірландії
Нігерії
Мексиці

У всіх цих країнах велика кількість вихідців з Ірландії. Однак у 20-му столітті, в еру глобалізації, свято почали відзначати у всьому світі. Після розпаду СРСР – і в Україні.

17 березня по всьому світу випивають 7,4 мільйонів літрів ірландського пива Guinness. До речі, самі ірландці віддають перевагу віскі. Вони вкидають у склянку трилисник (один із символів – трилисник конюшини) і випивши напій, викидають рослинку через ліве плече.

Хто такий цей Патрик

День святого Патрика
А ось так власне зображають святого Патрика

Гаразд, зі святкуванням розібралися. Давайте тоді поговоримо про особистість святого.

Святий Патрик – перший єпископ, заступник і борець за волю Ірландії. Його вважають засновником християнства в Ірландії.

Однак він народився у Британії, а не в Ірландії. Коли він був підлітком, його викрали ірландські пірати. В Ірландії хлопець працював пастухом. Однак через роки він втік назад на батьківщину.

За даними дослідників, батько Патрика був дияконом. Проте у молодості його не надто цікавила релігія. Вже повернувшись у Британію, йому наснився сон, в якому ірландці попросили його повернутись і розповісти про Бога. Цей сон він вважав віщим.

Читайте також: День святого Патрика: цікаві факти про свято

Тож у віці 28 років він повертається в Ірландію у якості єпископа. Проповідує християнство та бореться за волю країни, стає всенародним улюбленцем.

Дослідники вважають, що образ святого Патрика поєднує у собі двох людей: власне Патрика і Палладія. Палладій теж визнаний святим. Його офіційна церква відправила в Ірландію проповідувати християнство ще до повернення Патрика.

Як відсвяткувати День святого Патрика

Якщо свято тобі припало до вподоби, розкажемо про необхідні атрибути святкування.

Головним символом святкування є трилисник конюшини. Вважається, що саме цю рослинку вибрав сам святий Патрик (як символ святої Трійці). Знайти зараз в Україні живі листочки конюшини – завдання не з простих. Однак підійдуть штучні листочки, брошки чи стилізовані прикраси, які треба причепити на одяг.

Раніше ірландці також малювали вугіллям хрести на одязі. Ми ж пропонуємо просто вдягнути зелений одяг. Цілком достатньо буде й одного елементу гардеробу зеленого кольору, наприклад шарф.

Читайте також: Що таке холі – все про фестиваль кольорів та свято весни

Хоча 17 березня Великий піст, ірландці в цей день їли м'ясо. Вони вірили, що святий перетворює його в рибу. Тож можна поласувати стейком. Якщо збираєтеся в цей день у паб, обирайте ірландське пиво чи віскі. У багатьох закладах у честь свята пиво перефарбують у зелений колір. Практично у всіх містах України є паби, клуби, ресторани, де пропонують відсвяткувати День святого Патрика.

День святого Патрика
На смак фарбоване пиво майже таке ж, як звичайне

Якщо хочете запросити гостей і влаштувати святкування вдома, подбайте про декор. Можна використати будь-які зелені декорації, фігурки леприконів, прапор Ірландії.

День святого Патрика декор
Ось такого леприкона можна зробити з власного малюка)

Підберіть завчасно плейлист з ірландською музикою, вивчіть кілька рухів з національних танців. Також можна переглянути найкращі моменти спортивних ігор за участю національних збірних Ірландії.

Головне у цей день мати гарний настрій, веселитися і спілкуватися! Адже існує приказка: 17 березня кожен трішки ірландець.