За легендами, святий Патрик приніс в Ірландію християнство, а також вигнав усіх змій. Святий Патрик – покровитель Ірландії. Цього дня відзначається хрещення острова і віддається належне ірландській культурній спадщині. У наш час це свято відзначають майже у всьому світі.

Читайте також: День святого Патрика 2020: традиції, символи та цікаві факти про свято

Колір і символ

Головний колір свята – зелений. Він символізує трилисту конюшину. Як розповідають легенди, саме за допомогою цієї рослини святий Патрик пояснив жителям острова поняття Святої Трійці.


Конюшина – символ свята

Ще один символ свята – Лепрекони. Це казкові персонажі, які мають заховані горщики із золотом. У цей день вулиці в прямому сенсі слова зеленіють: люди вдягають одяг такого кольору та розфарбовують обличчя фарбами. А у деяких містах навіть зафарбовують річки у зелений колір.

Читайте також: Тест до Дня святого Патрика: який ти алкоголь?

Паради

На день святого Патрика влаштовуються яскраві паради. На вулиці виходять люди в екстравагантних костюмах та грає музика.

Святкова їжа

Традиційними стравами для святкового столу в це свято є баранина з тушкованою капустою, м'ясні запіканки з беконом, картопляний хліб та різноманіні солодощі.


Святкова їжа на день святого Патрика

Алкоголь

Віскі – неодмінний атрибут дня святого Патрика. Однак раніше в Ірландії цей день довго вважався лише релігійним святом, а до 1970-х років ірландські закони забороняли пабам працювати 17 березня.

Але зараз відзначають день святого Патрика гучно і з розпиванням спиртного. Існує навіть так звана "чарка Патрика" – одиниця виміру випитого віскі.