Місто побудував Григорій Потьомкін. І він замахувався збудувати "південний Петербург"! Чи повною мірою йому вдався задум: судити вам. Але точно скажемо, що Херсон увійшов в історію як колиска Чорноморського флоту.
Читайте також: ТОП-12 напрямків, куди поїхати на відпочинок у вересні
Місто зацікавить туристів з різними вподобаннями. Тут багато старовинних будинків, храмів і тихих парків. До речі, тут достатньо нічних клубів та розважальних центрів для любителів яскравого відпочинку.
Що ж, почнемо нашу віртуальну екскурсію.
Набережна в Херсоні
Херсонська набережна прекрасна у будь-яку пору року
Почати хочемо із неспішної прогулянки набережною Дніпра. Тут можна повільно прогулятися, оглядаючи кораблі. Послухати крики чайок і шум порту. Радимо влаштувати прогулянку ввечері, адже таємничі вогні ліхтарів так додають краси!
До речі, на набережній встановлений дуже елегантний пам’ятник першим корабелам. Також можна покататися на яхті. Їх тут пропонують в оренду вдосталь і за демократичними цінами.
Древня фортеця
Одні із воріт Херсонської фортеці
Місто почалося з Херсонської фортеці. І її частина збереглася до наших днів! Раніше це була наймогутніша фортифікаційна споруда. Всередині була площа з палацом Потьомкіна і Катериненським собором.
Зараз залишки валів та воріт фортеці розташовані на території міського парку. Збереглися будівля арсеналу фортеці і пороховий льох. В останньому, до речі, тепер ресторан. Очаківська та Московська брами є абсолютно ідентичними. Це найстаріші будівлі міста, які дожили до нашого часу.
Читайте також: Оксамитовий сезон: де провести відпустку біля моря, з комфортом, та ще й в Україні
А ще на території Херсонської фортеці знайшли скіфські поховання!
Свято-Єкатерининський собор
За СРСР всі поховання розграбували
Ну і, звісно ж, не без християнських святинь. У Херсоні радимо завітати до Свято-Єкатерининського собору. Це перший храм міста, виконаний з каменю. Він збудований наприкінці 18 століття на місці Михайлівської фортеці.
У храмі можна оглянути крісло, яке виготовили спеціально для Катерини II. На території собору поховані видатні особистості минулого. Серед інших тут лежить тіло князя Григорія Потьомкіна-Таврійського.
За радянських часів у храмі було зерносховище… Але за незалежності України святині повернули її призначення.
Пам’ятник Потьомкіну
Монумент був зведений в 1836 році
До речі, у центрі Херсона стоїть пам'ятник Потьомкіну. Його вирішила встановити Катерина II після смерті її фаворита. Висота фігури – понад 3 метри, ще понад 3 метри має постамент.
Цікаво, що після революції 1917 року пам'ятник приховали. А в 1944 році він зник разом з німцями.
Але у 2003 році пам’ятник відновили. Це вільна реконструкція старої скульптури: загальна ідея залишилася, але є відмінності у деталях. Навколо монументу – Потьомкінський сквер.
Пам’ятник Джону Говарду
Де могила Говарда, зараз невідомо
Ще один пам’ятник, на який радимо звернути увагу – обеліск, присвячений англійському гуманісту, громадському діячеві та філантропу Джону Говарду.
Спитаєте, чому він стоїть у Херсоні? Говард присвятив своє життя допомозі знедоленим у різних країнах. Серед іншого, він доклав багато зусиль у боротьбі з епідемією тифу в Херсоні. Під час цієї ж епідемії він захворів і помер…
Пам’ятник дуже красивий і величний. Головним елементом є центральний чотиригранний майже 8-метровий обеліск. А у круглій рамці – бронзовий портрет Говарда. Вище, на тому ж боці – сонячний годинник. У центрі постаменту – напис.
Адміралтейський арсенал
Колони Адміралтейського арсеналу вражають красою
Вражає величчю одна з найстаріших будівель Херсона. Арсенал побудований наприкінці 18-го століття. Однак землетрус сильно пошкодив будинок і його перебудували на початку 19-го століття. Наприкінці 19-го століття будівлю ще раз перебудували. В такому вигляді вона збереглася до наших днів.
Зараз у будинку з колонами слідчий ізолятор, "Телецентр" і "Комітет з телерадіомовлення".
Академічний театр
Будівлю Академічного театру звели за прикладом Одеського оперного
Якщо ви поціновувач театрального мистецтва, не забудьте навідатися до обласного академічного театру. Історія театру почалася ще в 19-му столітті, зараз тут бережуть традиції театрального мистецтва. Варта й сама будівля театру. До речі, в основі архітектурного задуму – Одеський оперний театр, який славиться красою на весь світ.
До речі, в Херсоні щорічно відбувається Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії". Щоправда, доведеться почекати до весни.
Парк мініатюр
Усі визначні пам'ятки Херсона і не тільки – в одному місці
А на останок радимо прогулятися ботанічним садом Аграрного університету. Окрім приємної прогулянки серед безлічі екзотичних рослин, до вашої уваги чудесний парк мініатюр!
"Херсон у мініатюрі" – це ціла колекція маленьких копій пам’яток архітектури Херсону. Також тут є визначні будівлі України і світу.
Вітаємо жителів Херсона з Днем міста! Усім бажаємо вдалих мандрів.