Це свято присвячене пам'яті святителя Миколая Чудотворця, єпископа мирлікійського, який жив у IV столітті. Він був відомим благодійником, який допомагав усім бідним та нужденним. Особливо це свято люблять діти, яким Миколай приносить подарунки. А от чи зміниться дата святкування Миколая у 2023 році – підкаже 24 Канал.

Вже не 14 жовтня Коли Покрови Пресвятої Богородиці за новим церковним календарем

Коли Святого Миколая у 2023 році

З першого вересня Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Відповідно й змінилися дати відзначення різних християнських свят.

Тож відтепер православні християни відзначатимуть День Святого Миколая не 19 грудня, як ми звикли, а 6 грудня разом із католиками.

До речі, дата Різдва також буде іншою вже цього року. Тепер народження Ісуса Христа будемо святкувати не 7 січня, а 25 грудня, разом з іншими європейськими країнами. Тому церковної служби на 7 січня проводити не будуть.

Історія Дня Святого Миколая

Історія свята походить з життя та діяльності Миколая Чудотворця. Він став єпископом Мири та прославився своїми добрими вчинками та чудесами.

Згідно з легендою, святий Миколай був відомий тим, що допомагав бідним. Він рятував дітей від небезпеки, надавав матеріальну підтримку, вирішував суперечки. Чудеса, пов'язані зі святим Миколаєм, розповсюджувалися по всьому світу.


Миколай-чудотворець / Фото Україна Неймовірна

У це свято віряни вшановують пам'ять святителя Миколая та відзначають його благочестя, щедрість та доброту.

У різних країнах світу, включаючи Україну, День Святого Миколая став також народним святом, пов'язаним із подарунками для дітей та виконанням бажань. Це свято стало символом радості, щедрості та добра.