У цей день вони дякують Богові за досягнення, багатий врожай та все хороше, що сталося протягом року. Більше про історію та головні традиції свята розкаже 24 Канал.

Корисно Які державні свята відзначатимемо у листопаді та чи будуть додаткові вихідні

Історія Дня подяки

День подяки почали відзначати ще в 17 столітті. Тоді батьки-пілігрими прибули до Північної Америки, бо хотіли оселитися тут назавжди. Зима була дуже холодною, тому половина з них загинула.

Також були проблеми з їжею. Тому індіанці навчили пілігримів обробляти землю та вирощувати різноманітні культури. Так вдалося отримати рясний врожай. З цієї нагоди два народи влаштовували спільну трапезу, де дякували одне одному за допомогу.

Державним святом День подяки проголосив перший Президент США Джордж Вашингтон у 1789 році. Тоді його святкували 26 листопада. Проте згодом, у 1863 році, Авраам Лінкольн вирішив, що День подяки будуть відзначати у четвертий четвер листопада. У 1941 році, за часів Рузвельта, цю дату проголосили офіційно.

Традиції святкування

За традицією, у цей день за святковим столом збираються декілька поколінь. Вечеря не обходиться без смаженої індички. Вона стала символом Дня подяки у США. У деяких американських родинах є традиція ламати грудну кістку смаженої індички. Двоє гостей беруть кістку з різних кінців, загадують бажання і тягнуть доти, доки не зламають. Бажання здійсниться у того, хто отримає більшу частину кістки.

Смажена індичка - символ Дня Подяки у СШАСмажена індичка – символ Дня подяки у США / Фото Unsplash

Також американці йдуть до церкви, щоб помолитися та подякувати Богові. Всі магазини та державні установи закриваються, бо День подяки – офіційний вихідний у США. Не забувають люди робити хороші справи, займатися благодійністю та допомагати тим, хто цього просить.

На День подяки відбувається парад Мейсі у Нью-Йорку. Вперше його почали проводити у 1924 році. Тоді працівники універмагу Macy's зробити парад з нагоди початку різдвяних ярмарків.

парад Мейсі у Нью-ЙоркуПарад Мейсі у Нью-Йорку / Фото "Укрінформ"

Традиційно парад проходить три години – з 9 до 12. Він починається на Мангеттені й закінчується біля площі Macy's Herald Square. Учасниками параду є співробітники мережі універмагів Macy's та їхні близькі.