Історія Дня Незалежності США

4 липня 1776 року тринадцять штатів східного узбережжя Америки проголосили незалежність від Британської імперії та перестали бути її колоніями. Декларацію Незалежності одноголосно підтримано тринадцятьма штатами на конгресі в Філадельфії. Серед тих, хто її підписав, був майбутній президент США Томас Джефферсон.

Читайте також Водолії отримають гроші, а Раки зустрінуть старих друзів: гороскоп на 4 липня

Декларацію незалежності підписали 56 представників з 13 колоній. Співавтор Декларації Джон Хенкок підписав її 4 липня 1776 року, всі інші підписали ще пізніше. На час підписання автору Декларації Томасу Джефферсону було 33 роки. Наймолодшому Томасу Лінчу було всього 27 років. Найстаршим був Бенджамін Франклін, представник Пенсільванії, якому на той момент було 70 років.


4 липня 1776 року Америка проголосила незалежність

Що цікаво, з них кожен восьмий, хто підписав Декларацію незалежності – здобув освіту у Гарварді. Всього їх було семеро. Двоє з них згодом стали президентами США – це Джон Адамс та Томас Джефферсон. До речі, обоє вони померли у 1826 році, в один і той же день, різницею в кілька годин.

Зауважимо, що спочатку зірки на американському прапорі були розташовані по колу. Вони символізували рівність усіх тринадцяти колоній. Кольори прапора США є символічними. Так, червоний символізує героїзм та звитяжність, синій – сумлінність, справедливість та об’єктивність, а білий колір – чистоту та непорочність.


Перший прапор США / Фото з Вікіпедії

Вперше День незалежності відсвяткували 8 липня 1776 році у Філадельфії. У цей день Декларацію незалежності вперше публічно прочитали після того, як зібралися люди на площі Дзвону Свободи.

Індичка є традиційною стравою не лише на День подяки, але й на святкування Дня Незалежності. Кажуть, що її запропонував Бенджамін Франклін. Він називав індичку "справжнім вихідцем з Америки", а коли критикував орла як символа США, зазначав, що індичка є "набагато поважнішим птахом".

День незалежності вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни. Більшість американців називають це свято просто за його датою – "Четверте липня".


День Незалежності США святкують 4 липня

Свято нагадує про те, що 4 липня 1776 було підписано Декларацію незалежності. Тоді жителі усіх британських колоній почали війну з англійським королем і парламентом, вважаючи, що вони поводяться з ними несправедливо. Війна почалася у 1775 році.

В ході військових дій колоністи зрозуміли, що б’ються за свободу від англійського панування. Це було чітко сформульовано в Декларації незалежності, яку підписали керівники колоній. Вперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки.

У 1776 році в США проживало 2,5 мільйона осіб. Сьогодні населення США становить понад 316 мільйонів.

Як американці святкують День Незалежності

4 липня американці відвідують урочисті паради, дивляться святкові концерти за участі провідних зірок і військових оркестрів й влаштовують барбекю. Родзинкою святкувань є феєрверки, які є невід’ємною частиною святкувань. Також популярною традицією є барбекю. У цей день американці з’їдають величезну кількість хот-догів та курятини.


Американці влаштовують барбекю на День Незалежності / Фото з Insdercook

Привітання Володимира Зеленського

Президент України Володимир Зеленський у своєму твіттері привітав американський народ та президента США Джо Байдена зі святом: "Вітаю народ США і Джо Байдена з Днем незалежності! Бажаю дружньому народу миру та процвітання. Ціную лідерську допомогу Сполучених Штатів у захисті Україною спільних цінностей – свободи, демократії та незалежності".

США вже багато років є надійним та послідовним партнером України, який підтримує нас на політичному, економічному та військовому рівнях. Українці особливо вдячні Сполученим Штатам за значну підтримку в час війни. З початком вторгення Росії в Україну США є одними з найбільших наших союзників.