Конституція в Україні має найвищу юридичну силу. Це фундамент законодавства, на основі якого приймають інші нормативно-правові акти. Щоб цей документ був затверджений, довелось ще сильно постаратись. Як приймали Конституцію України – розповість 24 Канал.

Ви пропустили 5 найнезвичніших чоловічих імен, якими хочеться назвати сина

Історія дня Конституції України

Першу Конституцію не тільки в Україні, а й у всій Європі ввів гетьман Війська Запорозького Пилип Орлик у далекому 1710 році. Її назва була такою: "Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорозького". Вона містила різні закони та основи для розвитку демократії.

  • У 1918 році Центральна Рада проголосила Конституцію Української Народної Республіки. Свого часу це також був важливий документ, який затверджував незалежність та рівність прав громадян у республіці.

Коли Україна здобула незалежність у 1991 році, головного закону, який був регулював всі сфери суспільного життя, не було аж 5 років. І це найтриваліший період серед колишніх країн СРСР. З 27 на 28 червня 1996 року депутати працювали цілих 23 години, щоб Верховна Рада нарешті затвердила головний закон держави – Конституцію України.

Прийняття Конституції України
Прийняття Конституції України / Фото The Ukrainians

  • Врешті-решт о 9:18 ранку 28 червня 1996 року це відбулося. І тодішній голова парламенту Олександр Мороз сказав: "Є Конституція!". Ствердно проголосували 315 народних обранців.