День міста Києва цього року припав на 28 травня. Переважно в цей день проводять багато концертів, конкурсів та інших урочистостей, але через воєнний стан все буде у менших масштабах. 24 Канал розкаже історію й традиції Дня Києва.

Дивіться також Популярні і зараз: 8 старовинних українських імен для дівчаток і хлопчиків

Історія Дня Києва

Історія свята налічує багато років. Вперше День Києва відзначили у 1982 році, коли місту виповнилося 1500 років з моменту його заснування.

За легендою, Київ заснував князь Кий в 482 році. Отже, у 2023 році Київ святкує 1541 День народження й може вважатись одним із найстаріших міст в Україні. Відтоді місто процвітає, стаючи не тільки політичним, але й культурним та економічним центром України.

Перші святкування Дня Києва пройшли в невеликому форматі, але з часом стали більшими та урочистішими. За десятиліття святкування розширилися, ставши грандіозними заходами, що охоплюють всю столицю.

Традиції свята

На День Києва не планується масових заходів, але деякі події таки відбудуться. Ось кілька з них.


День Києва / Фото Моє місто

  • Київська міська державна адміністрація анонсувала 6 безоплатних екскурсій історичними місцевостями столиці. Потрібна попередня реєстрація.
  • На День Києва можна буде прогулятись інтерактивним маршрутом на 8000 кроків. Він простягатиметься від району Золотих воріт до Подолу та включатиме 10 локацій. На кожній розміщені світлофори: потрібно натиснути на play та ви зможете почути цікаві історії про це місце. Почати прогулянку можна з будь-якої зупинки.
  • У кінотеатрі "Жовтень" відбудеться фотовиставка Сергія Рістенка. Роботи можна переглянути з 10 до 21:30.
  • Музей Гончара проведе ярмарок народного мистецтва з 10 по 19:00. Також відбудуться майстер-класи, які потребують попередньої реєстрації.
  • У музеї історії Києва відбудеться спеціальна виставка та майстер-клас для дітей.