В народі це свято також відоме під назвою "Казанська осіння". Існує традиція дарувати образ Казанської Божої матері під час вінчання та хрещення дитини, зазначає 24 канал.
Читайте також З Днем Казанської ікони Божої матері: чудові картинки-привітання для рідних та друзів
Значення та традиції свята Казанської ікони Божої матері
Про появу ікони існує багато історій та переказів. Одна з найбільш поширених легенд розповідає, що у 1579 році у місті Казань юній Матроні у снах стала з'являтися Богородиця. Десятирічній дівчині було сказано піти до воєвод і архієпископа, щоб ті допомогли відшукати святий образ на згарищі. У вказаному Матроною місці дійсно віднайшли ікону. Згодом на цьому місці побудували дівочий Казанський Богородицький монастир, а Матрона стала там першою монахинею.
Віряни у цей день відвідують храми й моляться з проханнями про захист сім'ї та мир на рідній землі. Також це свято є сприятливим для одруження, оскільки здавна вважалося пари, які хотіли все своє життя прожити в щасті й любові, намагалися вінчатися саме у цю дату.
Заборони у День Казанської ікони Божої матері / Фото з відкритих джерел
Що не можна робити у День Казанської ікони Божої матері
- У цей день не можна працювати та виконувати важку фізичну роботу.
- Ні в якому разі не можна сваритися з рідними й близькими.
- Не можна вживати лайливі слова та бажати зла ближнім.
- Не можна вирушати у подорож чи у відрядження, бо вважається, що тоді шлях буде доволі довгим та складним.
- Не можна плакати й сумувати.
У народі вірять, що від погоди в цей день залежить погода всієї зими. Кажуть так: "Що Казанська покаже, те й зима скаже". Якщо у цей день піде дощ, то варто очікувати скорої зими, а якщо день буде ясним, то це до похолодання.