В останньому науковому дослідженні дружби, опублікованому в журналі Child Development, вчені довели користь саме від близької дружби в підлітковому віці.

Читайте також: Як почувати себе щасливішим: 4 поради від психологів

Ментальне здоров'я

Дружба в підлітковому віці впливає на ментальне здоров'я людини в майбутньому. У дослідженні брали участь 169 чоловік різних національностей і різного рівня достатку. Вчені опитували учасників, коли їм було 15, 16 і 25 років.


Дружба впливає на ментальне здоров'я

У молодих людей, у яких в 15 і 16 років був один надійний друг, в 25 років відзначили низький рівень тривожності і меншу схильність до депресії, ніж у тих, у кого не було близького приятеля.

Один старий друг чи сто нових у Facebook?

У сучасних реаліях у підлітків є схильність гнатися за популярністю, а не за спілкуванням. Тисячі користувачів у Facebook можуть замінити їм одного справжнього друга – і це неправильно.


"Друзі" в соцмережах не здатні замінити живе спілкування

Психолог Тім Кассер довів, що люди, які женуться за кількістю друзів, пізніше відчувають себе менш щасливими, ніж ті, кому досить одного, але дуже близького приятеля.

Хронічні захворювання

Професор психології Білл Чопик довів зв'язок дружніх відносин з протіканням хронічних захворювань. В ході дослідженні з 280 тисячами осіб довели, що в зрілому віці хронічні хвороби протікають слабо, якщо у вас є хороший друг.


Дружба вливає на протікання хронічних захворювань