Під час закривання консервацій господині хочуть класти в банку красиві прямі огірки. Не завжди так виходить. Чому огірки можуть виростати кривими та як цього уникнути – розкаже 24 Канал.

Нічого собі Урожай малини зросте в рази: 3 результативні добрива

Чому огірки ростуть кривими

Поширеною причиною такої ситуації є дефіцит калію, якого може бракувати саджанцям вже до середини літньої пори. Ознаками цього явища є жовтуватий відтінок плодів та видозмінена форма. При цьому краї листків світлішають.

  • Цю проблему легко розв'язати. Варто обприскати саджанці настоєм калійної солі. Треба взяти 25-30 грамів на 10 літрів води. Після цього землю щедро поливаємо звичайною водою.


Калійна сіль / Фото Super Agronom

Брак азоту – ще одна розповсюджена причина того, що огірки дещо криві. Іншими помітними ознаками є малі листочки жовтого кольору, тонке стебло. Також вони ростуть біля кореня товстішими, а далі – все тоншими.

  • Стануть в пригоді органічні підживлення. Зокрема, настій коров'яку, який розводять так: 1 частина розчину до 10 частин води. Може бути настій на основі трави. Його розчиняють у воді так само у пропорції 1:10.


Трав'яний настій / Фото "Вдячний дачник"

Огірки можуть виростати іншої форми, коли їм не вистачає води. Тож не забувайте про полив. Холодна вода шкодить рослинам, краще нагрівайте її до +25. Якщо плоди дуже звужуються всередині, хоча по кінцях – нормальні, це могло трапитись від крижаної води. Поливайте огірки принаймні 1 раз в 3 дні.


Полив огірків / Фото Avtopoliv

Влітку потрібно уважно слідкувати за огірками. Коли йдеться про збір урожаю, треба оглядати город хоча б раз у 2-3 дні. У іншому разі деякі огірки будуть перезрівати та не зможуть отримувати достатньо поживних речовин. Тому можуть змінюватися у дивні форми.