Фінансування
На ігрові та анімаційні фільми виключно українського виробництва продакшн-студії можуть отримати від держави до 80% фінансування. Досі був ліміт: не більше 50%.
Міжнародне співробітництво
"Міжнародних" фільмів в Україні стане ще більше, кажуть у Державному агентстві України з питань кіно. Обіцяють створити хороші умови для іноземних студій.
"Серед найбільш глобальних змін – це запровадження субсидій у вигляді повернення частково витрачених коштів для іноземних виробників", – заявив голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Кіноексперти теж радять брати курс на копродукцію. Це гарантує, що фільм побачать не тільки в Україні, а й за кордоном.
Якщо ми будемо замикатися виключно в Україні, то це означає, що абсолютна більшість фільмів будуть збитковими,
– зазначив заступник голови спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.
Промоція
У 90-х, пояснює Сергій Тримбач, глядач відвик від українського кіно. Тепер до нього треба повертати довіру. А для цього потрібна реклама, а отже гроші. У 2017 році на кіновиробництво держава виділила 500 мільйонів гривень. З них на промоцію – мізер – лише 1%.
Тому у Спілці кінематографістів пропонують прирівняти рекламу національних фільмів до соціальної на законодавчому рівні. Тобто розміщувати її безкоштовно.
Читайте також: Тарас Химич: "Жива" в українському прокаті майже окупилася
Кінофонд
Закон торкнувся і кінофонду. Дотепер в архівах зберігали тільки ті фільми, що частково фінансувалися Держкіно. У головному кіноархіві України зберігають стрічки із 1906 року. Останнє поповнення – "Гніздо горлиці" 2016 року. Попередній фільм – "Плем'я" Слабошпицького за 2014 рік.
З того часу, як з'явилися цифрові технології, приватні кіновиробники перестали зберігати свої роботи на плівці, бо це – дорого. Тепер же держава обіцяє повертати кошти виробникам, витрачені на плівку
Національне кіно
Закон розширив поняття національного кіно. Тепер обов'язково на плівці будуть зберігати фільми, створені незалежними продюсерами; фільми, зняті у копродукції, а також ті, що мають тематичний зв'язок з Україною.
Читайте також: Молода українська документалістика. Про що знімають?