Про це розповіли фахівці на конференції Американського товариства кардіологів в Анахаймі.

Читайте також: 5 речей, які вбивають сексуальне бажання в стосунках

Вчений Саміт Чу з Інституту вивчення серця в Лос-Анджелесі разом з колегами вивчили цю проблему, спостерігаючи за здоров'ям приблизно мільйона людей протягом останніх п'яти років.

За цей час, за словами вчених, приблизно 4,5 тисячі людей померло від раптової зупинки серця, що дозволило науковцям перевірити, чи існує зв'язок між серцевим нападом і сексом.

Для цього вчені порівняли, як часто займалися сексом жертви зупинок серця і інші люди, які померли в той же час, і мали такий же вік, шкідливі звички і рівень достатку.

Після аналізу записів медиків виявилося, що смерть під час сексу справді може відбуватися через зупинку серця. Загалом, приблизно тридцять людей померло саме з цієї причини, причому приблизно половина з них померла вже після статевого акту. Водночас, вони становлять лише невелику частку від загальної кількості жертв зупинки серця – 0,7%.

Тому вчені вважають, що секс є безпечними для людей з проблемною серцево-судинною системою, за винятком людей з особливої групи ризику. До неї входять чоловіки у віці від 60 років афроамериканського походження, які хворіють на тахікардію та мерехтіння шлуночків серця.

За словами кардіологів, вони вмирають від раптової зупинки серця під час сексу приблизно в 10 разів частіше, однак лише у тих випадках, якщо їм відразу не надали невідкладну допомогу.