Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій до російських ресурсів, до числа яких потрапляють і популярні соцмережі "Вконтакте" та "Однокласники", а також антивіруси, сервіси від "Яндекс" і "Кинопоиск".

Але не варто впадати у відчай, оскільки є безліч альтернатив, які не лише замінять ресурси з російським капіталом, але є набагато кращими за них. Сайт "24" пропонує Вам огляд найпопулярніших ресурсів-замінників.

Сумуєте за "Вконтакте" і "Однокласниками"?

Весь світ уже давно сидить у Facebook, який якраз і став прототипом російських соцмереж. Крім того, ця соцмережа розвивається щодня та доводить, чому юзери від Іспанії до Алжиру обирають саме її, створюючи додаткові корисні сервіси.

Читайте також: Закриття Ex.ua та FS.to: де тепер онлайн дивитися українцям

Також варта уваги і соцмережа Twitter – сервіс обміну короткими повідомленнями, так званими статусами. Якщо Ви хочете про щось заявити світові, але не маєте бажання багато писати, то це сервіс саме для Вас. До слова, ним користується майже всі передові політики, музиканти та актори. Тому це також і найкращий спосіб щось дізнатися про життя свого кумира.

Твіттер, Гросман, сайти, блокування
Твіттер-сторінка Володимира Гройсмана

Однак дехто з тих, хто сидів у "Вконтакте", перш за все сумуватимуть не за спілкуванням, за його сервісами безкоштовного перегляду відео та прослуховування аудіозаписів. Але і тут є альтернатива, яка багато в чому перевершує у цьому плані "контактик". Мова йде про такі ресурси, як Soundcloud, Mixcloud (аудіо) і Youtube (відео). Зауважимо, що їхніми користувачами є не лише селебретіс, а й відомі лейбли та компанії. Відтак, щонайменше найновіші пісні, кліпи, а подекуди й навіть фрагменти майбутньої композиції, викладаються саме на цих вищезазначених ресурсах. Також всі ці сервіси мають android- і IOS-відповідники, тому вони завжди будуть і Вашому мобільному пристрої.

Які ресурси замінять сервіси від "Яндекс"?

Найкращою альтернативою "Яндексу" є відповідні сервіси від Google, якими користується фактично вся планета, в тому числі і користувачі з Росії. Так, до прикладу Google має свої "Календар", пошту (Gmail), "Перекладач" і карти (Google Maps з сервісами Google Street View, "Транспорт" і "Корки"), а для всього іншого є зручний пошук від компанії, за допомогою якого можна побачити, якою є сьогодні погода, прочитати останні новини, переглянути відео та загалом знайти багато корисного.

Google, пошук, блокування, сайти
За допомогою пошуку від Google можна дізнатися не лише прогноз погоди

Це вже не говорячи про те, що перед кожною знаменною датою Google створює так звані Doodle’и (картинки або анімація, які розповідають історію події або персони).

Не забуваємо і про такі популярні сервіси для роботи з фото як Google Фото (замінив не менш популярний Picasa) та Instagram, куди можна не лише завантажувати, а й опрацьовувати світлини у один клік за допомогою різноманітних сервісів.

Читайте також: Фотографії в Instagram тепер можна публікувати з браузерів

Що робити з антивірусами?

Антивіруси від компаній Dr.Web i "Лабораторія Касперського" користувалися неабиякою популярністю в Україні, але їхня втрати для юзерів не є вселенською катастрофою. Як приклад, пропонуємо Вам такі відповідники як Avast, 360 Total Security, ESET NOD32 Antivirus, Avira Antivirus, Norton AntiVirus і безкоштовний AVG Anti-Virus. А для користувачів, які користуються операційною системою Windows, взагалі не потрібно нічого завантажувати, оскільки у новіших версіях "Вікон" вже інтегровано антивірус Microsoft Security Essentials, який вже давно отримав позитивні відгуки від світової IT-спільноти.

А як же "Яндекс. Деньги"?

Є багато платіжних систем і альтернатив і цьому сервісу, оскільки в Україні діє безліч платіжних систем і онлайн-гаманців, а деякі з них створено іноземними компаніями. Тут варто звернути увагу на LiqPay, EasyPay і Portmone. А серед українських непогано себе зарекомендувати "Приват24" і "Ощад 24/7".

Шанувальникам кіно

Як сервіс, який належить "Яндексу" в Україні заблоковано і популярний ресурс "Кинопоск", в якому можна було не лише познайомитися з новинками, а й переглянути рейтинги та відгуки. Але шанувальникам кіно впадати у відчай не слід, оскільки є IMDb – міжнародний ресурс, який виник набагато раніше за "Кинопоиск" і з якого певним чином розробники російського сайту брали приклад. А серед українських відзначимо Kino-Teatr.ua.

Читайте також: Як захистити себе в Інтернеті: 9 дієвих порад

Кіно, сайти, інтернет, блокування, Україна
Головна сторінка сайту Kino-Teatr.ua

Нагадаємо, в Україні заборонили соцмережі "Вконтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси терміном на 3 роки. Даний указ набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях. Відповідний указ Президент України Порошенко підписав 16 травня.