Поки навіть найбільші компанії не можуть гарантувати повну безпеку ваших пристроїв та даних в Інтернеті. Тож про свою безпеку в мережі варто піклуватись самим, передає Village Україна.
Відповідальність за паролі
Нікому не передавайте ваші паролі від облікових записів. І самі паролі мають бути надійними, відмовтесь від стандартних "1234" чи "0000". Багато сервісів навіть не пропускають такі паролі, а вимагають, аби там були великі літери та побільше символів.
Читайте також: Електронний гаманець: як і де він діє в Україні
Спецаілісти радять замість одного слова в паролі писати невелике речення або словосполучення. Також не варто один пароль використовувати для усіх своїх акаУнтів та цифрових сервісів.
Не залишати гаджет
Важливі документи, дані карток і соцмережі можуть опинитись під загрозою, якщо телефон потрапить у погані руки. Тому краще ставити пароль на телефон – це не так складно, як здається, однак деколи може врятувати ваші гроші та дані.
Не підключатись до усіх можливих Wi-Fi-мереж
Безкоштовний Wi-Fi – це спокусливо, однак безпека все ж важливіша. Безкоштовні мережі в кафе чи кінотеатрах є чудовою можливістю для зловмисників. Програми, які дозволяють слідкувати за вами, є у вільному доступі. Тож важливі операції краще проводити лише за перевіреного з’єднання з Інтернетом.
Не переходити на сумнівні посилання
Не варто переходити на посилання, які кидають вам випадкові знайомі у повідомлення. Так можна не лише підхопити вірус, але і "поділитись" усіма важливими даними.
Своєчасне оновлення
Ці постійні сповіщення про доступні оновлення не такі вже і без сенсу. Більшість проникнень до файлових систем відбуваються в застарілих версіях програм. Тому регулярно оновлюйте додатки і це може вас вберегти.
Не скачуйте додатки з неперевірених джерел
AppStore і Google Play не гарантують безпеки усіх своїх додатків. Однак, щоб потрапити в каталог, усі програми проходять тривалі перевірки. Якщо скачувати програми із сумнівних джерел – ми самі наражаємось на небезпеку.
Відмовляйтесь від SMS
В епоху месенджерів усе більше людей відмовляються від стандартних SMS. І не дарма, адже дані, які ви передаєте у таких повідомленнях, ніким не захищені. Навіть SMS-ки із паролями та важливою інформацією не шифруються операторами, тож це потенційна загроза.
Читайте також: Засновник мережі "ВКонтакті" радить видалити усіх "друзів" та перейти на месенджери
Не всі соцмережі однакові
Щороку організація Amnesty International перевіряє усі месенджери та соцмережі на захищеність. Минулого року перше місце зайняв Telegram. Однак сьогодні він лише на третій сходинці, а лідирують Facebook, Messenger і WhatsApp. Але жоден із месенджерів, утім, не отримав більше 73 очок за 100-бальною шкалою.
Параноїдальний захист має сенс
Заклеювати веб-камери в ноутбуці та телефоні і ховатись, коли вводиш пароль – не так безглуздо як здається насправді. І свій смартфон у мікрохвильовій печі ховає не лише Едвард Сноуден. Посилені заходи безпеки вживають всі світові лідери – від Марка Цукерберґа до Папи Римського.