Таке дослідження опубліковане в Journal of Psychopharmacology.

Інге Керсберген з університету Ліверпуля (Великобританія) та її колеги спостерігали за поведінкою приблизно 50 німців, які недавно вивчили голландську мову і погодилися взяти участь в експерименті, який проводили психологи з Британії, Німеччини та Нідерландів.

Читайте також: Як правильно пити алкоголь: поради, що вбережуть від неприємних ситуацій

Вчені запрошували учасників поспілкуватися на вільну тему з носіями голландської мови, а перед початком бесіди пропонували випити порцію "соку". У деяких випадках напій справді був безалкогольним, а в інших – це була підфарбована та розведена горілка.

За розмовами спостерігала ще одна група добровольців – вони оцінювали рівень знання мови в учасників бесіди, однак не знали, як і навіщо проводиться експеримент.

Як виявилося, люди, які випили алкоголь, в середньому отримували на п'ять (з 100) балів більше, ніж тверезі учасники бесіди, і при цьому набагато швидше і правильніше вимовляли голландські слова.

При цьому психологи наголошують, що такі висновки не означають, що всі люди, які прагнуть спілкуватися іноземними мовами, повинні постійно вживати спиртне у великих кількостях. Учасники дослідів випивали лише невелика кількість горілки, і збільшення дози, як припускають вчені, призвело б не до поліпшення, а до погіршення їх лінгвістичних здібностей.