Коли американському підприємцю було 20-30 років, весь свін час він присвячував лише роботі. Білл Гейтс не ходив у відпустку і не брав вихідних, приходив в офіс першим і йшов останнім. Однак сьогодні засновник Microsoft навчився знаходити баланс між улюбленою роботою і відпочинком із сім'єю та друзями, розповідає Білл Гейтс в колонці для Time.

Читайте також: 11 мотивуючих цитат Білла Гейтса про успіх у роботі та помилки в житті

5 найкращих способів розслабитися за версією Білла Гейтса

1. Бридж

Грати в бридж підприємця навчили батьки. Але дійсно насолоджуватися цим заняттям він почав після гри з Ворреном Баффетом. Для успіху в цій грі потрібна хороша стратегія і злагоджена командна робота. Засновник Microsoft завжди знаходить час на гру, коли зустрічається з Ворреном.

2. Колонізатори (настільна гра)

Білл Гейтс розповідавє, що разом з дружиною та дітьми може по декілька годин сидіти за столом, торгувати ресурсами, будувати дороги і розробляти стратегії, як першими набрати переможних балів.

3. Теніс

Підприємець каже, що грає у теніс все своє життя. Цьогоріч йому пощастило зіграти матч з Роджером Федерером, щоб допомогти зібрати гроші для його фонду. Білл Гейтс зізнається, що ця гра не була для нього розслабленням, але було дуже весело.

4. Книги

Один з улюблених способів розслабитися для підприємця – продовжувати вчитися. В середньому, Білл Гейтс намагається читати по одній книзі на тиждень, а у відпустку завжди беру цілу сумку книг, – розповідає Гейтс.

5. Подорожі

У 1993 році Білл Гейтс разом з дружиною відвідав Танзанію, Кенію і Демократичну Республіку Конго. Підприємець каже, що ця поїздка змінила їхнє життя і надихнула на те, щоб створити фонд і розпочати благодійну діяльність. Також підприємець почав ділитися відеороликами віртуальної реальності у своєму блозі Gates Notes про те, куди він подорожує і чим займається, адже розуміє, що не кожен може собі дозволити об'їхдити пів світу.