Популярний блогер та автор книг про саморозвиток Марк Менсон пояснив, як відрізнити хороші цінності від поганих. Саме помилкові цінності заважають вам бути щасливими.

Читайте також: Чотири звички, які руйнують наше щастя

Помилкові цінності

Отримання задоволення

Хто ж не любить отримувати задоволення. Однак робити його головною цінністю не варто. Іноді бажання отримати задоволення призводить до дуже негативних наслідків. Наприклад, вживання наркотичних речовин.


Задоволення – це не причина щастя, а його наслідок

Дослідження показують: люди, які зосереджують сили на поверхневих задоволеннях, стають більш тривожними, більш емоційно нестабільними і більш депресивними.

Задоволення – не причина щастя, а скоріше його наслідок.

Матеріальний успіх

Самооцінка багатьох людей заснована на тому, скільки грошей вони заробляють, на якій машині їздять і яким смартфоном користуються.

Дослідження показують: після того як людина може задовольнити базові фізичні потреби (їжа, дах), кореляція між щастям і земним успіхом швидко наближається до нуля.


Матеріальний успіх не завжди забезпечить вам щасливе життя

Переоцінка матеріального успіху погана тим, що він у підсумку ставиться вище за інші цінності: чесність, ненасильство, співчуття. Коли люди судять про себе не по своїй поведінці, а за доступним їм статусом, це говорить про їх поверховість.

Постійна правота

Якщо критерієм життєвого успіху ви вважаєте власну правоту, вас чекають нелегкі зусилля по виправданню власного ж ідіотизму.


Вчіться на власних помилках

Більш того, люди, які оцінюють себе по можливості бути правими у всьому, не дають собі вчитися на помилках. У них немає можливості засвоювати нові точки зору, вживатися в чужий досвід. Вони закриваються від нової і важливої інформації.