Анастасія Римляниня була сиротою. Над нею взяла опікунство настоятелька жіночого монастиря: там вона і зростала. Чим саме вона прославилась, яких святих згадують цього дня та що не можна робити – розкаже 24 Канал.
Круто Як назвати дівчинку в листопаді, щоб було просто і красиво
Анастасія була красивою, тому її пропонували одружитися чимало чоловіків. Однак, дівчина хотіла присвятити життя Богу та усім відмовляла. У той час воєначальник Пров переслідував християн і дізнався, що Анастасія – вірянка. Її переконували відмовитися від своїх релігійних переконань, але все було марно. Тоді дівчину закатували та стратили.
За старим стилем – у цей день вшановують Лонгіна з Каппадокії. Він служив у правителя Юдеї – Пілата. Утім, Лонгін перебував з Ісусом у момент його страти. Побачивши, як Ісус страждає, Лонгін повірив в нього, як в Спасителя. Прийняв рішення – поширювати християнство на своїй батьківщині. Як наслідок, Пілата засудив Лонгіна до страти.
Що не можна робити в цей день
- 29 жовтня не рекомендується залишати дітей на самоті. Можуть притягнутися хвороби.
- Цього дня краще не ходити в ліс, особливо, молодим дівчатам. За народними прикметами, там живе в цей час лісовий дух і може вкрасти красуню до себе.
- Вважається, що цього дня панує важка енергетика. Тому не плануйте важливих справ.
- Не можна переїдати або пити алкоголь.
Прикмети 29 жовтня
- Побачили іній на деревах – це знак, що буде тепло.
- Снігопад 29 жовтня означає, що зима очікується теплою.
- Якщо листя тримається на деревах, то морозів скоро не буде.
- Зоряне небо свідчить про гарну погоду найближчим часом.
- Дує вітер з півночі – дощ не передбачається.
День в Україні та світі
29 жовтня – Всесвітній день псоріазу. Його запровадили ще у 2004 році, аби підвищити обізнаність населення про цю хворобу. Псоріаз передбачає дуже розповсюджене шкірне захворювання, яке мають 2-7% жителів планети. Точні його причини досі невстановлені.
Цього дня відзначають День автомобіліста. Це свято усіх, хто дотичний до дорожньо- транспортної сфери. Спершу автомобілісти й дорожники мали окремі свята. Але згодом їх відзначення об'єднали в одне. Це чудовий привід привітати усіх, кого стосується це свято.