За християнською традицією називається успінням, а не смертю. Вважається, що Свята Марія всього лише заснула, щоб через три дні прокинутися й переселитися в небесне житло.

Іменини 28 серпня святкує Марія.

Читайте також Доброго ранку: яскрава добірка привітань

Народні прикмети на 28 серпня

– Сни в ніч на Успіння вважаються віщими. Сон обов’язково здійсниться в реальному житті.

– Якщо на Успіння з’явиться веселка, то осінь буде теплою і затяжною.

– Багато павутиння – зима буде морозною і ясною.

– Після заходу сонця навколо землі з’являється туман, який до світанку розсіюється – до дощу.

– Польові квіти сильно пахнуть сильніше – до негоди.

Що можна робити 28 серпня

  1. На Успіння заведено солити огірки на зиму. У народі говорили: "На Успіння треба огірки солити, на Сергія (8 жовтня) капусту рубати".
  2. Сьогодні треба піти в церкву, поставити свічку та помолитися перед іконою Успіння Пресвятої Богородиці. Варто попросити в неї про захист.
  3. Цього дня слід займатися доброчинністю: роздати милостиню, нагодувати голодних, а також надати допомогу нужденним. Найголовніше – дарувати радість іншим людям. За повір’ями, якщо батьки домовляться про весілля на Першу Пречисту, то молоді проживуть довге життя в мирі та злагоді.

Що не можна робити 28 серпня

  1. Не можна ходити босими ногами по росі цього дня, адже вважається, сьогодні роса — це сльози Богородиці.
  2. Сьогодні не можна одягати старе взуття, яке може натерти ноги. Кажуть, якщо натрете ноги цього дня, то увесь життєвий шлях буде в мозолях.
  3. Дівчатам цього дня не можна стригтися, бо таким чином можна розгнівати Діву Марію.
  4. Незаміжній дівчині вранці на Успіння не можна ні з ким розмовляти. Насамперед дівчина повинна вмитися студеною водою, тричі примовляючи про себе такі слова: "Пресвята Богородице, ти всіх увінчала, сім’ї з’єднуєш, мені допоможи нареченого знайти. В ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Амінь".