Дуже важливо вміти відрізняти короткочастну закоханість з ейфорією та довготривале кохання. Часто люди плутають ці речі, згодом розривають відносини і лише потім розуміють, що це було не кохання.

Читайте також: 7 ознак ваших здорових та щасливих стосунків

Видання Lifehacker підготувало 10 ознаків, за якими можна впізнати справжнє кохання.

1. Ви не соромитеся безглуздо виглядати один перед одним

Зі скуйводженим після сну волоссям, мішками під очима і відбитком подушки на щоці — ви не боїтеся, що вас розлюблять за невідповідність ідеальному образу. Тому що немає ніякого ідеального образу.

Щоправда, на початку стосунків, відчуття певного сорому є нормальним. Багато хто з нас хоче виглядати краще, ніж є насправді. Згодом ми розуміємо, що нас люблять не за ідеальність образу без жодного недоліку, а нас справжнього з усіма хворобами, зайвими кілограмами і раптовим прищем на лобі. Це знак, що закоханість переросла в справжнє почуття.

2. Вам подобається робити кохану людину щасливою

Приготувати улюблену їжу, помити за собою посуд, дати партнерці побути в тиші і спокої, коли все набридло, — такі прояви турботи можуть бути більшим свідченням про любов, ніж букет з 50 троянд. Букетом, звичайно, можна похвалитися в Instagram, але кількість лайків не має ніякого відношення до рівня щастя.

Але дуже важливо, щоб вам щиро хотілося турбуватися про кохану, адже жертвам в здорових відносинах місця немає.

3. Ви без страху обговорюєте спільне майбутнє

Куди поїхати у відпустку в наступному році, кого завести — кота чи морську свинку, нарешті, як назвати дитину, навіть якщо його поки в найближчих планах немає. Спільні плани — свідоцтво того, що партнер став невід'ємною частиною вашого життя.

Це, до речі, непоганий спосіб визначити, що ви в стосунках не з тим, хто вам підходить. Можливо, через 10, 20 і 30 років ваша кохана людина буде так само розкидати одяг де завгодно і сміятися над жартами, які здаються вам несмішними. Для вас це тертимо чи ви дратуєтеся? Якщо терпимо, то все у вас буде гаразд.

4. Ви чесні між собою. Навіть, якщо через це ви можете посваритися.

Коли вас щось не влаштовує, ви знаходите сміливість говорити про це і разом шукати варіанти вирішення проблеми. В процесі може бути боляче і неприємно, але це нормально — краще розібратися зі взаємними претензіями якомога швидше.

Це краще, аніж накопичувати невдоволення, адже потім, під час якоїсь сварки з дріб'язкового приводу ви пригадаєте партнерці про все і відразу: квіти, які хтось комусь не подарував, порушені обіцянки, брудний посуд в раковині. Такі букети взаємних претензій можуть зруйнувати відносини.

Мораль: не намагайтеся закривати очі на проблеми і миритися з тим, що вас не влаштовує.

5. Ви не боїтеся успіхів один одного

«Він знайде нову роботу і закрутить роман з якоюсь панянкою», «Вона запишеться в тренажерку і підчепить там собі качка» - так говорить не любов, а зачеплене самолюбство.

Партнерка — це не засіб для підвищення самооцінки, від якої ви тільки чекаєте підтримки у власній неперевершеності. Це людина зі своїми бажаннями і прагненнями. Вона буде змінюватися і це неминуче. Найкраще, що ви можете зробити, — підтримати її.

6. Ви вмієте знаходити компроміси

Компроміс — свідоцтво зрілого розуму і вміння прислухатися до чужої думки. У стосунках немає потреби завжди йти на принцип і до останнього відстоювати свою точку зору.

Практично будь-яке питання можна вирішити так, що і ви, і ваш партнер залишитеся задоволені результатом. Драми через дрібниці гарні лише в кіно. В реальності — це досить виснажлива затія, здатна погубити навіть сильні почуття.

7. Разом вам краще, ніж окремо

Безумовно, у кожного з вас є свій вільний час, друзі і захоплення, яких у вас ніхто не збирається забирати. І все-таки, ви іноді відмовляєтеся від зустрічі з друзями, щоб побути з коханою людиною.

Важливий момент: ви поступаєте так з власної ініціативи, ніхто не влаштовує вам сцен і не змушує всіма правдами і неправдами забити на друзів. Якщо ж ви почуваєте себе прикутими ланцюгами до батареї, то такі відносини приречені.

8. Ви визнаєте за партнером право на помилки

А ви також маєте право на помилку. Тому що ви живі люди, які не зобов'язані відповідати якимось ідеалам. Помилки неминучі, питання в тому, як до них ставитися.

При будь-сварку згадувати допущені коханою людиною промашки — дуже погана ідея. Більшу частину помилок і косяків можна пробачити. Втім, якщо на ваші почуття плюють регулярно і з задоволенням, відносини пора

9. Секс — це не головне

Це звісно приємне заняття, але крім нього у вас є багато інших справ, не менш цікавих. Відносини не складаються лише тільки з сексу, і ви це прекрасно це знаєте.

Спочатку ви буквально добу безперервно не вилазять з ліжка, потім інтимне життя входить в спокійне русло. Це природний процес, найчастіше тут немає причин для занепокоєння: вас ніхто не розлюбив, просто так розвиваються відносини.

10. Ви поважаєте партнера, а він поважає вас

Повага - основа здорових відносин. Ви вмієте зважати на почуття та думки партнера і не ставите цілі в будь-якій ситуації залишити за собою останнє слово. Любов — це не історія про те, хто правий, а хто ні.