Про це повідомили на сторінці спільноти "Бойкот російського кіно" у Facebook, додавши фото програми на Новий рік.

Як зазначають активісти, у новорічну ніч "СТБ" планує показати телеглядачам радянські фільми "Іронія долі, або З легким паром" і "Москва сльозам не вірить". Також "Іронію долі" транслюватиме й "Інтер".

Читайте також: В Україну заборонили ввозити низку російських книг: перелік

"У фільмі "Іроні долі" знімалася артистка-рашистка Валентина Тализіна, а у фільмі "Москва сльозам не вірить" – артист-рашист Олег Табаков. Ці артисти підписали звернення на підтримку політики Путіна щодо України та неодноразово відзначалися ганебними антиукраїнськими заявами", – йдеться у повідомленні.

Активісти наголосили, що цих акторів давно внесено до "Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України", й закон забороняє показувати фільми з участю осіб, внесених до цього переліку.

Окрім того, СТБ 18 грудня показав фільм "Любов і голуби", де головну роль виконує Олександр Міхайлов, який також є у переліку осіб.

Наприкінці 2014 року Міхайлов, незаконно перетнувши кордон, відвідав окупований Луганськ, провів там творчий вечір, під час якого відкрито висловлював підтримку сепаратистам,
– зазначають у пабліку.

Активісти звернулись до Держкіно України з вимогою скасувати прокатні посвідчення на ці фільми та на решту фільмів з участю осіб, внесених до Переліку. Також учасники спільноти просять Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення вжити заходів щодо порушників, передбачених законом.

До слова, 13 жовтня Державне агентство з питань кіно заборонило чотири російські фільми демонструвати та розповсюджувати в Україні.