Злата – хоч і дуже гарне ім'я, але воно не таке поширене. І це великий плюс для тих, хто хоче дати таке ім'я своїй дитині, бо його носить не так багато людей. Що означає ім'я Злата, коли Дні ангела та хто з відомих людей так називається – розповість 24 Канал.

До теми Перелік 20 найкрасивіших та найнезвичніших імен для жінок

Значення та походження імені

Багато дослідників сходяться на думці, що Злата має давньогрецьке походження. Вони вбачають його корінь в слові "Хріса", що означає "злато", "золотце". Деякі вважають, що воно дотичне до єврейського ім’я Голда, що трактують як "золота".

Є версія, що воно утворилось від праслов'янського слова "зълата", що перекладається також як "золота", "золото". Це ім'я канонізоване православною церквою.

Відомі люди

Злата Огнєвіч – відома українська співачка. Брала участь у пісенному конкурсі "Євробачення" у 2013 році, де посіла третє місце. У 2019 році за премією "Золота жар-птиця" отримала звання "Співачка року". Згодом перемогла у шоу "Маска" у костюмі сонця. Стала головною героїнею другого сезону шоу "Холостячка". У 2022 році отримала Орден княгині Ольги III ступеня.


Злата Огнєвіч / Фото з інстаграму

Злата Мітчелл – блогерка, найстарша донька популярної телеведучої Ольги Фреймут. У дитинстві дівчинка часто з'являлась у програмах зіркової матусі, таких як "Ревізор" та "Інспектор Фреймут". Злата захоплюється танцями – стилем джаз-фанк. У 2018 році представила власну колекцію одягу у рамках Junior Fashion Week. Зараз дівчина мешкає в США.


Злата Мітчелл / Фото з інстаграму

Коли Дні ангела

Злата відзначає свої іменини всього 2 рази на рік: 26 жовтня, 31 жовтня. Ім'я найчастіше використовують у таких країнах:

  • Польща;
  • Румунія;
  • Литва;
  • Україна.

Ім'я має такі зменшувально-пестливі форми: Златочка, Златулик, Златка, Златуля, Златуня.