Так, вчені з Колумбійського університету провели два опитування, на основі яких встановили, що лише думка про секрет може мати негативні наслідки для благополуччя, пише Іndependent. Дослідження також показало, що такий емоційний стан може вплинути на вашу здатність добре працювати.

Читайте також: Три жіночі звички, які відлякують чоловіків

Команда вчених розповсюдила "анкету секретів" двом тисячам добровольцям і додаткові анкети надіслала до 600 учасників.

Вони виявили, що 96 відсотків учасників зберігають таємницю, зокрема, це емоційна невірність та романтичні думки не про свого партнера.

Добровольців попросили подумати про те, як часто вони повинні були приховувати свою таємницю за минулий місяць, і як часто вони думали про неї навіть тоді, коли їм не треба було приховувати секрет.

Як виявили дослідники, люди необґрунтовано думали про свою таємницю в два рази більше, і це було в тих випадках, коли учасники називали цей період погіршенням свого благополуччя. За словами учасників, секрети провокували тривогу і змушували їх сумніватися у власній щирості.

Зберігання секретів також може серйозно впливати на увагу, що згодом відобразиться на кар'єрі, пояснює співавтор дослідження Малія Мейсон.

"Окрім зменшення почуття благополуччя та наслідків фізичного здоров'я, збереження таємниць також може перемістити фокус людини від поставленого завдання до їх секретів, що явно може негативно вплинути на виконання завдань", – каже вона.