Проте сам фотограф відчуває свою справу більше як надихаючу і цікаву із мінімальними проявами суму з приводу, що краса "самотніх" будівель, яка розкладається з кожним роком дедалі швидше, – це радше відбиток історії в сьогоденні. І її найкращі часи вже давно позаду.

Читайте також: Там, де зустрічаються миті та пам'ять: 17 фото про ритм великих міст


Для відвідин деяких будівель потрібно отримати дозвіл

Роброк подорожує по всій Європі у пошуках застиглих у часі будівель, але найчастіше його знімки родом з Італії.


Дивлячись на фото, мимоволі думаєш, за яких обставин вони "осиротіли"

Митець розповідає, що дістатись до покинутих замків або церков часто буває непросто. Оскільки деякі з них перебувають в аварійному стані – із величезними дірами у підлозі на поверхах, зруйнованими стінами та сходами, – то для відвідин таких місць треба отримати дозвіл. А часом ще й "видають" супроводжуючого.


Частина будівель перебуває в аварійному стані


Краса, застигла у часі

"Це чудово – побачити, як відрізняється архітектура (різних міст, країн у часі). І я вважаю, що кожне місце розповідає власну історію. Зануритись у цю атмосферу й поділитись побаченим з іншими – це теж прекрасно. Каплиці та церкви є одними з моїх улюблених покинутих місць для відвідування. Все через таємницю того, що відбувається "за вівтарем". Я можу оглянути кожну кімнату і зіткнутися з найдивовижнішими речами – одяг, стародавні книги та інструменти, що використовуються в службах", – поділився Роброк.


Одна з найбільших пристрастей Романа – фотографування каплиць


Більшість знімків Роброк зробив в Італії


Деякі будівлі розташовані у таких хащах, що їх і не одразу знайдеш

Покинуті будівлі у проекті Романа Роброка: дивіться фотогалерею

Всі фото – Roman Robroek