Портал Readers Digest зібрав вісім запахів, які, за твердженням вчених, можуть зробити вас щасливішими.

Читайте також: Спеції, вітаміни і не тільки: що підбадьорить вас восени, коли постійно хочеться спати

Сосна

Цей аромат часто асоціюють із зимовими святами і допомагає зменшити стрес. Вчені з Кіотського університету вивчили японський звичай заспокійливих лісових прогулянок, які ще називають shinrin-yoku або "купання в лісі". Як виявилося, депресія і занепокоєння знижувалися в учасників в ті дні, коли вони гуляли сосновими лісами.

Цитрусові

Запах фруктів з вмістом вітаміну С покращує уважність та додає енергію. Дослідження показали, що аромат лимона здатний зменшити стрес.

Сонцезахисний крем

Це може здатися дивним, але запах сонцезахисного крему також може покращити настрій, адже він нагадує про яскраві дні на пляжі.

Цей аромат пов'язаний із спогадами, коли ви були, більш розслаблені та щасливіші, ніж зазвичай.

Свіжоскошена трава

Австралійські вчені виявили, що аромат, який дає свіжозрізана трава, може робити людей розслабленими і навіть змушує відчувати радість. Цей запах настільки сильний, що може позитивно вплинути на весь організм, зокрема, омолодити його.

Квіти

Експерти радять звернути увагу на аромати лаванди або жасмину. Лаванда має заспокійливий ефект, бореться з безсонням і депресією, а жасмин покращує настрій.

Розмарин

Дослідження показали, що запах розмарину поліпшує здатність пам'ятати складні події та завдання. Вчені вказують, що результати дослідження можуть покласти початок одному з методів лікування втрати пам'яті.

М'ята

Олія з цієї рослини здатна підняти настрій та стимулювати мозок і тіло. Дослідження показали, що спортсмени, які нюхали аромат м'яти, покращували атлетичну продуктивність і краще дихали під час тренування.

Дитяча присипка

За словами спеціалістів, запах присипки для малюків нагадує нам про безпеку й надійність, які ми відчували у дитинстві. У батьків він викликає спогади про щастя, яке вони відчували, коли їхні діти були маленькими.