Усікновення голови Івана Предтечі 2022: що не можна робити у цей день
У неділю, 11 вересня, українці відзначають Усікновення голови Івана Предтечі. Цей день є одним із найважливіших свят у році за церковним календарем. Що не можна робити у цей день – читайте далі.
Згідно з Біблією, святий Іван Хреститель зазнав мученицької смерті через те, що засуджував тодішню владу та її неблагочестиві вчинки. У деяких регіонах України це свято називають "Іван Пісний", адже в цей день віряни дотримуються строгого посту, пише 24 канал.
Читайте також Усікновення голови Івана Предтечі: історія та коли відзначають
Останній пророк Старого заповіту перед тим, як йти проповідувати людям, жив у пустелі й харчувався диким медом та акридами. Місія життя Івана полягала у тому, щоб розповідати людям про прийняття майбутнього хрещення водою і Святим Духом. Адже саме він хрестив Ісуса Хреста в річці Йордані. І він готував людей до приходу Месії, якого вони так довго чекали.
Свято Усікновення – це день коли ми згадуємо, як постраждав Іван Хреститель від людської жорстокості та гніву. Згідно з Біблією, голову Івана відрубали за наказом царя Ірода. Падчірка царя Саломія виконала танець, який дуже сподобався йому. В подарунок Ірод пообіцяв дати їй, все, що вона забажає. За намовлянням своєї матері Іродіяди, вона попросила голову пророка.
Усікновення голови Івана Предтечі 2022 / Фото з відкритих джерел
Що не можна робити у свято Усікновення голови Івана Предтечі
В Україні зі святом Усікновення голови Івана Предтечі пов’язано багато народних повір'їв.
- Заборонено у цей день користуватись будь-якими гострими предметами: ножицями, ножиком, сокирою.
- Не можна нарізати та вживати їжу округлої форми.
- У цей день не можна проводити гучні гуляння та вечірки, співати чи танцювати.
- Також не рекомендується стригти волосся в цей день.
- Не можна вживати жодні страви червоного кольору (томатний сік, помідори, борщ).
- Не можна прибирати й займатися важкою працею.
- Не можна перебувати у сварці з іншими.
А церква радить у цей день дотримуватися суворого посту та відвідувати богослужіння у храмі, провести цей день у спокої та молитві.