Таку думку сайту "24" висловила політичний експерт Тетяна Лупова. За її словами, всі ці сайти – пропагандистська машина, яка повністю контролюється російськими спецслужбами. Це один з елементів гібридної війни.

Читайте також: Коли почне діяти заборона "Вконтакте", "Однокласники" та "Яндекса": назвали дату

За словами експерта, особливо потрібно було заборонити мережу "Вконтакте", основними користувачами якої є діти, підлітки і молодь.

"Вконтакте" – це божевільний вплив на дітей і підлітків. Неможливо навіть скласти повну картину тієї шкоди, яку завдає ця соцмережа. Навіть невідомі точно методи, якими в численних групах обробляється психіка юних користувачів. Всі знають про "групи смерті" і "гру" "Синій кит" для підлітків. Призупинити роботу цих "ігор" дуже складно, як і встановити тих, хто керує цим процесом. Краще, коли діти будуть більше читати книжок, ніж сидіти "Вконтакте",
– наголошує Лупова.

Що стосується сайту "Однокласники", яким користуються люди більш старшого покоління, то, вважає політолог, вони зможуть перейти на інші соцмережі, наприклад, Facebook, який до певної міри схожий за якістю контенту. Хоча це і буде для користувачів болісно, на відміну від молоді.

"Все шкідливе для національної безпеки країни в західних країнах блокується відразу ж. Можливо, це рішення відкладалося через неповоротку бюрократичну машину, яку за ці три роки так і не вдалося змінити. Вочевидь, була відсутність доброї волі і страх брати на себе відповідальність", – зазначила Тетяна Лупова.

Нагадаємо, 16 травня Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування соцмереж "Вконтакте" та "Однокласники" та інших російських ресурсів на території України. Про це йдеться в указі №133/2017 від 15 травня на сайті Президента. Указ набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях.