Чи можна прати взуття у машинці? Так! Чи можна прати будь-яке взуття так само, які і білизну? На жаль, ні. Тож варто розібратися, яке взуття можна закинути в машинку та не переживати, а що краще відіпрати вручну.

Яке взуття можна прати в машинці, а яке ні, яку температуру ставити під час прання та якими засобами користуватися – розкаже 24 канал.

Читайте також Місячний календар стрижок на липень: сприятливі та несприятливі дні

Найбільш ефективно пральна машинка впорається із забрудненнями взуття з тканини. Як і одяг, взуття такого типу може легко відіпратися, якщо дотримуватися кількох простих правил.

Як правильно прати кеди та кросівки у машинці: дієві лайфхаки

Один із найпопулярніших типів взуття, який можна носити ледь не цілий рік, є кеди та кросівки. Тож не дивно, що це взуття нищиться та брудниться частіше за інше. Хороша новина – прати кросівки та кеди у пральній машинці можна. Та варто звернути увагу на те, з чого зроблені кросівки, який режим прання виставити й чим їх прати.

Що робити перед пранням кросівок чи кедів

Розгляньте взуття з усіх сторін. Важливо прослідкувати, чи є на кросівках:

  • Блискавки,
  • Паєтки,
  • Липучки,
  • Стрази,
  • Аплікації з каменів,
  • Приклеєні світловідбивачі,
  • Інші елементи, які можуть зіпсуватися від машинного прання.

Якщо такі елементи є, від прання взуття у машинці варто відмовитися – кросівки можуть втратити свій вигляд, а дрібні фрагменти можуть забити злив машинки та навіть зламати її.

Кеди з паєтками

Взуття з дрібними деталями та паєтками не варто прати в машинці / Фото depositphotos

Те саме стосується і ниток, пошкоджених частин взуття та інших недосконалостей, які можуть з’явитися внаслідок довгого носіння. Якщо ви бачите, що кеди порвані, з них стирчать нитки або видно поролон – краще делікатно попрати їх руками.

Якщо все ж немає можливості попрати взуття з дрібними деталями вручну, варто купити спеціальні мішки для прання та прати кожен кросівок у ньому. Так ви мінімізуєте можливість того, що дрібні елементи відірвуться від тертя або забруднять пральну машинку.

Кросівки у мішечку

Кросівки краще прати у спеціальному мішечку / Фото MOYO

Після того, як ви упевнились, що взуття можна прати в машинці, вийміть устілки (якщо вони можуть зніматися) та шнурівки. Так машинка зможе відіпрати ваше взуття з усіх сторін – порошок зможе вивести забруднення з найбільш недоступних куточків. Устілки та шнурівки можна випрати вручну чи кинути їх в пралку, як і кросівки.

Перед пранням не забудьте помити підошву взуття та видалити помітний бруд, камінці та пісок. Це можна зробити під проточною водою, за допомогою ватних паличок чи вологих серветок.

Як правильно прати кросівки

На одне прання варто брати одну – дві пари взуття. Так пральна машинка не буде перевантажена, а ваші кросівки чи кеди зможуть ефективно відіпратися.

Важливо кидати пратися не лише кросівки – разом із ними варто покласти кілька старих рушників чи тканину, які не шкода. Це зменшить биття підошов об барабан машинки – прання не буде проходити так голосно.

Для прання взуття в машинці варто обирати делікатний режим – прання в діапазоні 30 – 40 градусів за Цельсієм. Так зменшиться шанс того, що у кросівок чи кедів пошкодиться чи відірветься підошва. Важливо увімкнути додатковий режим віджимання – так пральна машина не пошкодиться.

Прати взуття можна зі звичайним пральним порошком, рідким мийним засобом чи капсулами. Після того, як взуття, мийний засіб та рушники будуть в пралці, натискайте "Старт" та очікуйте на чисту та свіжу пару кедів.

Як прати літнє тканинне взуття у машинці

Взуття, яке зроблене з текстилю – сандалі, мокасини, еспадрильї, балетки та інше можна прати в машинці за такою самою схемою, як і кросівки. Лиш зверніть увагу – якщо підошва у вашого взуття має основу з піни або з пробкового дерева – прати такі пари у машинці не можна. Підошва взуття може пошкодитись та навіть розпастись.

Чи можна прати шкіряне взуття в машинці

У пральній машинці краще не прати вироби зі шкіри або її замінника. Також не варто довіряти пралці взуття із замші. Під великим тиском, швидкими обертами та надмірною вологою шкіряне взуття найімовірніше деформується або зіпсується. Крмі того, пошкодити шкіру можуть і мийні засоби.

Шкіряне взуття краще мити вручну

Шкіряне взуття варто мити вручну / Фото born2be

Тож ваші улюблені шкіряні босоніжки чи кросівки з натуральної шкіри варто прати лише вручну.