Про це йдеться в екслюзивному інтерв'ю LifeStyle 24.

Читайте також: "Патріотичне кіно – це архаїзм, наше кіно – це розповідь": інтерв'ю з творцями фільму "Додому"

На думку режисера, аби українське кіно стало прибутковим, має бути комплексний підхід. Для цього потрібно втричі збільшити кількість кінотеатрів та прийняти низку законів.

Тут питання не тільки про серйозне кіно, а взагалі про кіно як бізнес. Має бути комплексний підхід. Це і кількість кінозалів, як мінімум, їх має бути втричі більше. Це і законодавча база: можливо, треба прийняти низку законів і підзаконних актів, які мотивували б приватний та державний бізнес вкладати гроші в кіно. Це оподаткування і певні преференції,
– сказав Сеітаблаєв.


Ахтем Сеітаблаев в інтерв'ю для LifeStyle 24 / Фото: Віктор Тімохін

Він переконаний: без державної підтримки в Україні кіно не стане цілісною міцною індустрією.

"Не треба вигадувати якийсь "лісопед" для цього, якщо можна запозичити світовий досвід. Звичайно ж має бути підтримка держави, бо без неї в Україні кіно не стане цілісною індустрією. Ми зараз не кажемо про те, що кожне кіно буде геніальним, такого ніде не буває. Голлівудські фільми, які ми дивимось, – це 10-15 % від того об'єму, який Голлівуд виробляє. Але має бути підґрунтя для прибуткових фільмів чи авторських вибухів. Зараз в Україні без державної допомоги розвитку кіно просто не буде. Що ще треба? Навіть конче потрібно, аби були справжні школи: і сценарна, і продюсерська, і режисерська", – підсумував Сеітаблаєв.