Щоб зберігати спокій протягом напруженого дня, потрібно робити кілька корисних речей, зазначає Шах. Портал Huffington Post описав шість простих способів, які, за словами експерта, дозволяють зменшити щоденний стрес.

Читайте також: Вчені назвали незвичні способи подолання стресу

Медитація

Якщо ви глибоко та спокійно дихатимете, ви зможете розслаблятися у найстресовіші моменти.

Сядьте або станьте у зручній позі, повільно вдихайте через ніс, дорахуйте до п'яти, і видихайте через рот, рахуючи до восьми.

Вправи з дихання робіть за допомогою м'язів живота, а не підніманням плечей. Нейл Шах каже, щоб розум стежив за вашим диханням, коли свіже повітря наповнює легені, а "старе" – виходить назовні.

Робіть улюблену справу

Щоб подолати стрес, хоча б раз на день займайтеся тим, від чого отримуєте задоволення.

Це можуть бути розмальовки, прогулянки з собакою, книги або серіали.

Будьте вдумливі

Зверніть увагу на дрібниці. Наприклад, коли чистите зуби і вмиваєтеся, відчувайте, як вода тече по ваших руках, відчувайте запах мила.

Під час обіду вдумуйтеся, які продукти лежать у вас на тарілці і який у них смак. Нейл Шах зазначає, що такі «вправи» роблять вас більш стійким до стресу.

Уникайте стимуляторів

Коли ви відчуваєте себе пригніченим або злим, не поспішайте налягати на сигарети, каву або алкоголь. Краще просто випийте чай і подумайте про щось хороше.

Поговоріть з кимось

Не тримайте у собі переживання. Коли ви пригнічуєте проблему, ви робите тільки гірше для свого самопочуття. Поділіться своїми емоціями з близькою людиною. Хорошими слухачами можуть стати навіть домашні тварини.

Робіть перерви в роботі

Коли ви перебуваєте під сильним нервовим напруженням, влаштовуйте собі перерви по кілька хвилин. Найкращий варіант – вийти на вулицю, подихати свіжим повітрям і повернутися до вирішення завдання з ясним розумом.