Існують різні види батарей. Тож варто розуміти, які радіатори краще поставити в квартиру, а які – в будинок.
Перш за все, батареї класифікують за матеріалом, з якого вони зроблені. Адже саме від нього залежить тепловіддача. Є чавунні, сталеві, алюмінієві та біметалеві радіатори.
Чавунні радіатори міцні та стійкі до корозії. Такі батареї приваблюють низькою ціною – від 300 до 800 гривень. До того ж служать вони довго – до 50 років. Проте ці батареї дуже масивні. Вага однієї секції сягає близько семи кілограмів. Вони витримують високий тиск у тепломережі, тому саме їх часно обирать для квартири. Теплова потужність однієї секції – 160 Вт.
Чавунна батарея довго нагрівається і охолоджується. Тому її не встановлюють в приміщенні, де необхідно оперативно регулювати температуру повітря. Однак, радіатор з чавуну може підійти до системи опалення на твердопаливному котлі і в заміському будинку. Він триматиме тепло в інтервалах між завантаженням палива в котел.
Читайте також: Як зекономити на електроенергії: практичні лайфхаки
Сталеві радіатори коштують дорожче – від 800 до 3000 гривень в залежності від розміру і виробника. У них непогана теплова потужність – 1 квадратний метр до 4 кВт. Такі батареї досить швидко нагріваються та охолоджуються. Однак, вони розраховані на невисокий тиск і бояться гідравлічних ударів. Останні виникають під час заповнення системи водою в багатоповерхівках восени. Також радіатори вразливі до корозії, особливо, коли на тривалий час з системи злита вода. Термін експлуатації невеликий – до 15 років.
Алюмінієві радіатори через високу теплопровідність віддають тепло набагато ефективніше. Якщо увімкнути таку батарею, то підйом температури буде відчуватися вже через 15 хвилин. Теплова потужність однієї секції – до 200 Вт. Ціна таких радіаторів – від 150 до 2000 гривень. Втім, вони мають і недоліки. Алюмінієві батареї не розраховані на різкі перепади тиску, а також можуть руйнуватися неякісною водою, яку заливають у систему опалення. Тому такі батареї малопридатні для багатоквартирних будинків. До того ж їм властиве газоутворення, яке призводить попадання повітря в систему опалення. Термін служби батарей – 15 років.
Читайте також: Як значно скоротити витрати на гарячу і холодну воду: 10 дієвих порад
Біметалеві радіатори досить дорогі – від однієї до десяти тисяч гривень. Теплова потужність однієї секції – 200 Вт. Біметалеві батареї можуть витримати тривалий тиск і навантаження, стійкі до гідравлічних ударів та мають виской рівень тепловіддачі. Біметалеві радіатори підходять для квартир, де система опалення відрізняється великим робочим тиском і низькою якістю теплоносія. Термін експлуатації – до 25 років.
Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.