Про це розповіли хіміки з Університету Томаса Джефферсона в США, пише Scientific Reports.
Читайте також: Напій вихідного дня: три рецепти гарячого шоколаду з алкоголем
Експерти дослідили чотири види кави і порівняли напої, які отримали за допомогою традиційного заварювання окропом та холодним способом (приготування займає від 10 годин до доби при воді кімнатної температури). Під час експерименту використали зерна середнього і темного обсмаження, грубого і середнього помелу.
Вчені порівняли хімічний склад напоїв і прийшли до висновку, що при холодному заварюванні кави, наприклад, темного обсмаження і грубого помелу, виділяється тисяча міліграмів кофеїну на літр напою. А під час використання окропу концентрація кофеїну не перевищує 800 міліграмів.
Також хіміки встановили, що концентрація кофеїну досягає цих показників уже після 6-7 годин холодного заварювання.
Як заварювати каву холодним способом
Аби приготувати каву холодним способом, візьміть 170 г кави крупного помелу, невеликий шматочок повсті, два великі кавові фільтри, дволітрову пластикову пляшку, нитки та ножиці, пише lifehacker.
Спершу обріжте дно пляшки і, перевернувши її шийкою вниз, ставите у скляну банку. Банка виконає роль підставки. Складіть шматочок повсті і зверніть його так, аби ним можна було заткнути, як пробкою, шийку пляшки.
Помелену каву висипте в фільтри і зав'яжіть ниткою, як мішечок. Шийку пляшки закрийте кришкою, переверніть її, заповнюючи приблизно шістьма чашками чистої, холодної води і опускаєте туди фільтр з кавою.
Така кава настоюється протягом 12-24 годин в темному і прохолодному місці.