В Business Insider розповіли, як сьогодні виглядають колишні в'язниці в різних країнах світу.

The Liberty Hotel, Бостон, США

Бостонська в'язниця містила ув'язнених близько 140 років, перш ніж була перетворена в дорогий готель. Зовнішній вигляд будівлі залишився майже незмінним, але всередині все повністю перебудували. Частина камер перетворилася в номери, а інша частина була віддана під бар, ресторан і бутіки на першому поверсі.

Alcatraz Hotel, Кайзерслаутерн, Німеччина

В'язниця в будівлі готелю функціонувала з 1867 по 2002 рік, але пізніше вона була відремонтована і в даний час готель включає в себе 56 номерів для гостей. Тут можна зупинитися в звичайному сучасному номері або в одній з "кімнат-камер" з закритими вікнами, загальними туалетами і включеним у вартість "тюремним сніданком".

Best Western Premier Hotel Katajanokka, Гельсінкі, Фінляндія

У будівлі колишньої в'язниці в Гельсінкі ув'язнені очікували суду. Проте зараз в готелі збережені оригінальні цегляні стіни, на яких можна побачити старі написи. Готельні номери оформлені в мінімалістичному стилі і зроблені з об'єднаних камер.

Four Seasons Sultanahmet, Стамбул, Туреччина

Готель розташований в центрі міста неподалік від найпопулярніших визначних пам'яток. В'язницю тут збудували на початку 20-го століття, проте про перше призначення будівлі сьогодні нагадують лише старі дерев'яні двері, що ведуть до вестибюля, та гравюри з іменами колишніх ув'язнених на мармуровій колоні в холі.

Het Arresthuis Hotel, Рурмонд, Нідерланди

Одна з найсуворіших установ тюремної системи Нідерландів була відкрита в 1862 році. Набагато пізніше його 105 камер були перетворені у 40 великих кімнат.

Ottawa Jail Hostel, Оттава, Канада

Лише за 10 років свого існування (1962 по 1972 роки) в'язниця в Оттаві заслужила сумну славу через нелюдське поводження з ув'язненими, які перебували в камерах без обігріву і каналізації. Частина будівлі досі збережена в своєму первісному стані, але деякі відвідувачі стверджують, що неодноразово зустрічали привидів колишніх мешканців камер.

Hostel Celica, Любляна, Словенія

Така в'язниця була призначена лише для військовослужбовців, але вмілі художники та архітектори надали їй іншого вигляду. Проте будівля все ж зберегла частину колишньої атмосфери завдяки залишеним оригінальним вікнах і дверях.

Hotel de la Paix Luang Prabang, Луангпхабанг, Лаос

Колишня міська в'язниця після ремонту сьогодні включає в себе 23 просторих люкс-номери з садами і басейнами. Проте на території колишньої в’язниці все ще можна знайти кілька сторожових веж.

Jail Hotel, Люцерн, Швейцарія

Будівля, побудована в 1862 році, залишалося в'язницею до 1998 року. Мандрівник може переночувати в одній зі справжніх тюремних камер або в приміщенні, яке було кабінетом начальника, а тепер перетворено в розкішний люкс. Також бібліотеці готелю зберігаються оригінальні книги, які колись читали ув'язнені.

Karosta Prison hotel, Лієпая, Латвія

Зовсім незвичний готель в Латвії, тому що власники навмисно зберегли більшу частину справжньої в'язниці, включаючи меблі, посуд і колючий дріт по периметру.

Långholmen, Стокгольм, Швеція

Резиденція, побудована на цьому місці в 1649 році, була придбана державою в 1724-м і наступні 250 років функціонувала як жіноча в'язниця, поступово перетворюючись і розширюючись. Проте у 1975 році в'язниця була закрита. І в даний час ця будівля функціонує як студентський хостел, який як і раніше зберігає свої оригінальні металеві двері, закриті вікна і сходи. У будівлі працює музей, де можна дізнатися історію цього місця.

Malmaison Oxford, Оксфорд, Великобританія

Будівля з майже тисячолітньою історією було замком і в'язницею, але її розформували у 1996 році. В даний час в ньому розташовується бутік-готель.

The Lloyd Hotel & Cultural Embassy, Амстердам, Нідерланди

За свою довгу історію будівля готелю служила місцем проживання іммігрантів, притулком для євреїв під час нацистського режиму, в'язницею з початку Другої світової війни до 1963 року і центром утримання під вартою неповнолітніх. Тепер це готель зі 117 номерами, спроектованими голландськими художниками.

The Old Mount Gambier Gaol, Маунт-Гамбиер, Австралія

З 1866 по 1995 рік сьогоднішній бюджетний готель служив для мста в'язницею. Частина комплексу закрита, але туристи можуть пообідати в тюремній їдальні і зупинитися на ніч в скромних кімнатах.

Unitas Hotel, Прага, Чехія

В'язниця, в якій також проживав правозахисник і державний діяч Вацлав Гавел, була закрита в 1989 році. Зараз це бюджетний готель, номери якого розташовані в колишніх камерах.

Bridewell Hotel, Ліверпуль, Великобританія

Камери колишньої в'язниці, побудовані в 1867 році, сьогодні перетворені у 85 сучасних кімнат з ванними і телевізорами. Колишнє місце відпочинку ув'язнених перетворено в лаунж.

Читайте також: У мережі показали, як горобець завис у повітрі без помахів крил