Львів'янка Ольга зі своїм чоловіком Василем подорожують вже 14 років і побували в 15 країнах світу. У квітні 2019 року вони були в Римі, біля Колізею.

Читайте також У Ryanair розповіли, за яких умов не поновлять польоти

Цього року вони теж планували полетіти на море, але через спалах коронавірусу від цього довелося відмовитись. Вони обрали інший варіант відпочинку – поїхати на дачу.

"Найкращий відпочинок – це зміна обстановки, тому дача – також прекрасний варіант. На дачі гарно, там свіже повітря, фрукти", – розповіла Ольга Балтрунас.


Ольга Балтрунас з чоловіком Василем / Скриншот з відео

Найімовірніше, цього року українцям доведеться відмовитись від закордонних подорожей, і відпочивати лише у своїй країні. Експерти зазначили, що шанси кудись полетіти – мінімальні.

На сьогодні невідомо, чи будуть влітку поїздки, чи відкриють кордони в червні чи липні, хоча б у Єгипет. Якщо зараз хтось купить путівку на літо, але вона не відбудеться, звичайно, туристичний оператор запропонує перенести цю поїздку на пізніший час,
– пояснив директор туристичної компанії Максим Циркель.

У кращому випадку українці зможуть подорожувати між областями. Вже зараз експерти прогнозують зростання внутрішнього туризму, адже для цього в країні є понад тисячу місць.

На думку директорки туристичної компанії Ольги Казьміної, насамперед українці звернуть увагу на 2 напрями. Це:

  • приморські області, зокрема, Одеська, Херсонська.
  • гори – не тільки Буковель, а й Закарпаття, як окремий регіон, і Прикарпаття.

Крім цього, українці, найімовірніше, більше ходитимуть з наметами в гори чи ліс, адже це є значно дешевше.

Є вже декілька облаштованих наметових таборів по Україні. Або це може бути не постійний табір, але щось на зразок певного маршруту, який проходить туристична група. Може бути, як і пішки, так і на байдарках,
– зазначила Ольга Казьміна.

За прогнозами експертів, повністю відновиться туризм у 2023 році. Втім, зараз є багато альтернатив. Наприклад, якщо не вдається подорожувати фізично, це можна зробити віртуально.

Зокрема, побачити Лувр у Парижі, музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку, Єгипетські піраміди, Сикстинську капелу у Ватикані та музеї Лондона.

Що відомо про заборону польотів в Україні через коронавірус?У межах карантину Україна закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.

Подібну практику застосували й інші країни.
З 24 березня українцям заборонили здійснювати будь-які туристичні мандрівки, передусім літаками.За яких умов Україна вийде з карантину / Інфографіка 24 каналу