Британські психологи провели бесіди з майже 3,6 тисячі підлітків, передає науковий журнал Psychological Medicine.

Для дослідження вчені також використали дані дослідження батьків та дітей (АLSРАС), яке базувалось на аналізі 15 тисяч родин.

Читайте також: Селена Гомес прикрасила обкладинку глянцю та розповіла про депресію: яскраві фото

Вчені стверджують, що регулярні цькування у сім'ї підвищують ймовірність психотичного розладу в дітей віком до 18 років. Окрім цього, ті люди, які переживали прояви фізичного чи морального насильства в підлітковому віці, перебувають у зоні ризику виникнення психозів. Їх загроза у 2 – 3 рази більша, аніж у людей, які не зазнавали цькування. Цікаво, що такі ж ризики зафіксовані й у агресорів.

За словами психологів, найбільшу схильність до психозів виявили у тих опитаних, які переживали знущання у школі та сім'ї. При цьому, учні, в яких були непорозуміння в родині, дедалі частіше ставали жертвами насмішок у навчальних закладах.


Цькування в школі та в родині може викликати психічні розлади

Як відомо, при опитуванні психологи також враховували забезпеченість родини, освіту батьків, наявність у дорослих в сім'ї депресії чи інших психічних розладів, домашнє насильство.

Читайте також: Підлітки жорстоко познущалися з дитини з інвалідністю: жахливі подробиці

Згідно із загальними даними, з майже 3600 опитаних 664 були жертвами агресії з боку братів та сестер, ще 486 виступали ініціаторами знущань, а 771 дитина виконувала роль і агресора, і жертви. З усіх підлітків, які взяли участь у дослідження, 55 мали психози з шизофренічними симптомами. Всіх цих психічних недуг можна було б уникнути, якби вчасно припинити цькування. Відтак психологи наголосили на важливості втручання батьків у чвари дітей.