Канадський філософ Пол Тагард на підставі книги Мейсона Каррі "Режим генія: розпорядок дня великих людей" спробував вивести формулу, згідно з якою працювали герої книги.

Читайте також: Як бути успішним, мати друзів і вміти радіти: 9 правил життя Дейла Карнегі

Філософ проаналізував понад 150 історій про розпорядок дня відомих людей, серед яких Чарльз Дарвін, Франц Кафка, Енді Уорхол, Анрі Тулуз-Лотрек, Марсель Пруст. Згодом він опублікував статистику: скільки працювали і коли творили знамениті художники, письменники і вчені.

Згідно із статистикою, 88% проаналізованих людей – мали характерний графік дня, і лише 12% з них – розкладу дня не мали. До меншості, зокрема, належить Федеріко Фелліні, Вільям Джеймс і Девід Фостер Уоллес.

Вчений припускає, що люди, які недостатньо організовані, як правило, не настільки продуктивні, щоб стати знаменитими.

До того ж, ніхто з успішних людей не працювали весь день – з ранку і до вечора. Менше 10% були здатні на цей виснажливий графік. Серед трудоголіків були Бенджамін Франклін, Джордж Гершвін, Філіп Рот і Олександр Грем Белл.

Велика частина знаменитих людей працювала вранці – близько 72%. А от 48% – працювали в другій половині дня, 22% – працювали вечорами і 15% –працювали ночами. Серед небагатьох, хто працював тільки вночі, були Гюстав Флобер, Анрі Тулуз-Лотрек, Франц Кафка і Марсель Пруст.