Видання Women’s Health визначило 9 простих стратегій, які допоможуть схуднути і при цьому зберегти здоров’я.

Читайте також: Як не набрати зайвих кілограмів восени: поради, що вас врятують

1. Вживайте різноманітну їжу

Якщо у вас тости на сніданок, вибирайте інший цільнозерновий хліб для обіду та вечері. Важливо, щоб ваш організм отримував широкий спектр поживних речовин кожного дня. Це збільшить рівень насиченості та енергії, що дозволяє швидше схуднути.

2. Їжте бобові принаймні чотири рази на тиждень

В одному з досліджень Європейського журналу харчування люди, які дотримувалися дієти, яка включала чотири щотижневі порції бобових, втратили значно більше ваги після чотирьох тижнів порівняно з тими, хто їв таку ж кількість калорій, але без бобових.

Насичення з втратою ваги походить з клітковини та антиоксидантних компонентів бобових.

3. Спіть по 8,5 години

Так, сон також впливає на вашу вагу. Дослідження показують, що люди, які дотримувалися дієти та спали по 8,5 години скинули вагу у два рази більше, ніж ті, які були на дієті, але спали менше.

4. Пийте воду

Збільшення вживання води запобігає переїданню, сприяє здоровому травленню та підтримує ваш метаболізм у формі. Експерти радять пити літр води на кожні 20 кг ваги. Кількість води варто збільшувати поступово, щоб запобігти перевантаженню організму.

5. Стежте за кількістю солі

Фахівці рекомендують вилучати сіль з будь-якої їжі на вашій тарілці. Адже багато оброблених продуктів і так мають у своєму складі сіль.

6. Протягом 20 хвилин робіть тренування високої інтенсивності

Щоб схуднути, візьміть на озброєння тренування високої інтенсивності з інтервалами. Виконуйте вправи (наприклад, присідання чи віджимання) протягом 20 секунд, потім відпочивайте протягом 10 секунд і повторіть, поки не пройдуть чотири хвилини. Відпочиньте одну хвилину, а потім повторіть чотири раунди. Дізнайтесь більше про тренування високої інтенсивності HIIT за посиланням.

7. Уникайте пасти, печива та цукерок

Це не нова порада, але одна із найлегших способів схуднути – це зменшити споживання простих вуглеводів. Хоч є думка, що це не стосується білих макаронів, печива, крекерів та цукерок. Але зрозуміло, що рафінований цукор в цих продуктах може ускладнити процес схуднення, а також вони можуть призвести до значного утримання води в організмі.

8. Їжте білки, жири та вуглеводи кожні кілька годин

Вживайте збалансовані страви та закуски, які містять всі три мікроелементи. Вони потрібні організму, через кожні кілька годин – це ключ до енергійності вашого тіла для тренувань, запобігання переїдання (особливо простими вуглеводами, про які згадано вище) та підтримання метаболізму. Спробуйте тост, яйце та авокадо на сніданок, яблуко з сиром для закуски, а також шпинатовий салат з куркою та оливковою олією на обід.

9. Їжте горіхи кожен день

У одному дослідженні люди, які їли приблизно жменю мигдаль щодня, втрачали значно більше жиру впродовж шести тижнів порівняно з тими, хто стежив за дієтою з тією ж кількістю калорій. Хоча це дослідження базувалося на споживанні мигдалю, інші горіхи, як грецькі та фісташки, також пов'язані з поліпшенням здоров'я.