Психологиня Дженіфер Семп вважає, що часто ми сприймаємо конфлікти і суперечки як щось негативне і стараємося їх уникати, або вважаємо, що сварки – свідчення "тріщин" у відносинах. Але згідно з дослідженнями, сварки полегшують спілкування і допомагають зрозуміти погляди один одного, роповідає дослідниця у блозі, який опублікувало видання НВ.

Читайте також: 5 речей, які можуть зруйнувати стосунки з коханими

Необхідність сперечатися з близькою людиною може бадьорити і мотивувати. Адже теми, через які ми вступаємо в суперечки нагадують про важливе – від базових цінностей до проблем в поточний момент, наголошує Дженіфер Семп і дає 4 поради, яких слід дотримуватися під час сварок.

Перша порада

Не сприймайте конфлікт як загрозу, адже це подія, яка здатна допомогти відносинам розвиватися. Завдяки конфлікту партнери можуть краще дізнатися один про одного, та про себе самого.

Друга порада

До суперечок треба бути готовим. Одна з головних помилок – це сперечатися, поки емоції занадто "сирі" або партнери не готові вислухати думки один одного. Слухати – не означає приймати чиюсь точку зору за істину, а швидше вміти її зрозуміти. Тому не варто сперечатися одразу після виникнення проблеми. Особливо, якщо знаєте, що не зможете бути раціональними, а будете надто емоційними.

Третя порада

Будьте гнучкими під час сварок. Часто люди починають суперечки, чекаючи отримати певний результат. Але варто бути відкритими і змінювати свою точку зору задля того, аби дійти до певного компромісу. Це зовсім не означає, що необхідно завжди прогинатися під бажання іншої людини, але треба бути готовим до того, що ймовірна зміна позиції – це нормально.

Четверта порада

Варто пам'ятати, що всі ми вразливі. Навіть якщо близька людина поводиться, ніби все знає, не забувайте, що всі ми схильні сумніватися. У кожного за спиною є досвід, який впливатиме на поведінку під час суперечки. Варто бути готовим змінюватися. Якщо змінити себе, то і партнерка з більшою ймовірністю піде на зміни. Хоча пам'ятати про те, що партнером також рухає вразливість, буває важко. Досить часто нам здається, що він або вона все знає чи є ідеальною настільки, що нам ніколи не досягти такого рівня. Або навпаки – схильні думати, що партнерка просто не розуміє, або є типовою представницею своєї статі. Легко судити про те, що партнерка на нашу думку повинна знати апріорі, але для ефективності суперечки потрібно витратити час на розуміння і прийняття точки зору близької людини.