Як насправді варто підбирати вино до обіду або вечері розповів бренд-амбасадор Євген Сеган в блозі для НВ.
Читайте також: Як різні види алкоголю впливають на настрій та вашу поведінку
Вино має бути солодшим, ніж страва, до якої воно подається
У вині, крім солодкості, є яскраво виражена кислотність. Їжа, в свою чергу, рідко містить так багато кислоти. Тому, якщо страва солодкувата, то несолодке вино на його тлі здається кислим, як мандарини після шоколаду.
Приклад солодкуватих страв: качка з яблуками, яловичина з чорносливом, курка з ананасом, ягідні і кисло-солодкі соуси тощо.
Червоне – до м'яса, біле – до риби
Ті речовини, які відповідальні за відчуття терпкості, таніни, зв'язуючись зі специфічними білками морепродуктів, набувають неприємного металевого присмаку. Хочете спробувати? Червона ікра з червоним вином – приклад. А ось біле вино позбавлене цього недоліку.
Зате червоне ідеально підходить до жирних страв, зокрема, до червоного м'яса. І все завдяки тому ж таніну. Просто відчуття терпкості обманює наше сприйняття – зникає відчуття жирності, і наступний шматок соковитого стейка знову приносить задоволення, немов він перший.
Просте до складного
Не варто прагнути побалувати свої рецептори дорогим вином і закушувати його суперделікатесом. Причина в особливостях нашого сприйняття. Уявіть, що ширина каналу, по якому наші почуття йдуть до мозку – обмежена. Якщо ми перевантажимо цей канал, частина інформації просто обріжеться і не дійде до аналізатора. Якщо ви вирішили взяти дороге вино, насолоджуйтесь ним, не мудруючи із закусками, дайте вину проявитися.