Термін експлуатації цього покриття в середньому становить 50-60 років, а при професійній та якісній укладці штучний паркет може прослужити понад століття. За рахунок того, що планка повністю складається з натуральної деревини, штучний паркет можна неодноразово оновлювати за допомогою циклювання та шліфування. І після кожної процедури підлога набуває вигляду нової.

Штучний паркет можна укласти будь-яким способом

Перевага штучного паркету полягає в можливості його укладання різноманітними візерунками та малюнками. Найбільш поширеною є укладання "ялинкою", "палубою" або "квадратом". Проте кількість варіантів необмежена. Підлоги зі штучного паркету практично не ковзають. У лакованого покриття дуже високе тертя ковзання.



Паркет потребує догляду

Щоб не доводилося часто вдаватися до циклювання паркету або ремонту, необхідно правильно і вчасно доглядати за ним. Як відомо, лак захищає паркет від несприятливих впливів, тому якщо регулярно не доглядати за лаковим покриттям, воно потьмяніє і втратить презентабельний зовнішній вигляд. Паркет необхідно захищати від піску, подряпин, взуття на каблуках, ніжок важких меблів. Якщо Вам не вдалося уникнути великих подряпин, то доведеться робити ремонт підлоги – циклювання.

Паркет реагує на зміну вологості

Деревина дуже чутливо реагує на зміну вологості в приміщенні – зайву вологу вона вбирає, і віддає її в сухому приміщенні, таким чином, перепади вологості можуть привести до здуття паркету і появи щілин між плашками. Пам'ятайте, що доглядати за паркетом – економити.

Щоб уникнути погіршення зовнішнього вигляду і експлуатаційних характеристик, потрібно намагатися не допускати дряпання поверхні паркету, а якщо на паркеті з'явилися дрібні подряпини, то можна їх самостійно усунути, використовуючи спеціальні засоби по догляду за паркетом.

Дуже важливо не допускати попадання зайвої вологи на деревину, інакше дерево вздується, і може знадобиться дорога реставрація паркету. Влітку, коли в кімнаті досить волого, потрібно намагатися якомога частіше провітрювати приміщення, щоб вивітрилася вогкість.

Читайте також: Як правильно харчуватися взимку: корисні поради

Взимку, під час опалювального сезону, для збільшення вологості приміщення краще використовувати зволожувачі повітря. Лакову поверхню захищає від потьмяніння шар воскової або полімерної мастики, тому необхідно стежити за регулярним оновленням захисного шару.

Основні правила догляду за паркетом:

1) Не допускайте великих перепадів температури і вологості в приміщенні.
2) Відразу витирайте будь-яку рідину, що потрапила на паркет.
3) Час від часу оновлюйте шар захисної мастики
4) Не ходити по паркету у взутті, особливо на каблуках.
5) На ніжки меблів краще одягати спеціальні повстяні насадки, щоб вони не дряпали паркет.
6) Постеліть килимок перед входом, щоб пісок з вулиці не пошкодив паркет.
7) Використовуйте тільки високоякісні засоби по догляду за паркетом, так звані клінери – бажано, щоб вони були тієї ж фірми, що і лак, яким покритий паркет.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.