Про це пишуть в New Scientist.

Дещо дивне дослідження провели вчені та з’ясували, що, на відміну від щурів та інших мишей, полівки ласі на алкоголь і охоче злизують крапельки спиртного. Трішки випивши алкоголю, миші вдаються до любовних авантюр.

Читайте також: Вчені порівняли поганий сон з дією алкогольних напоїв: нове дослідження

Вчені ставили одним гризунам поїлки з алкоголем і водою, а іншим – тільки зі спиртним. Через тиждень мишей пустили до родичів. Як виявилось, ті пари полівок, що пили рідини порівну, зберегли взаємну прихильність. Однак "самці-алкоголіки", чиї партнерки пили менше або пили тільки воду, вважали за краще незнайомих мишей. При цьому "п’яні" самки залишалися вірні партнерам.

Дослідники впевнені, що навіть порівнюючи з людьми, поведінка партнерів, організм яких піддається регулярній інтоксикації, має не тільки соціальну, а й біологічну основу.

Вчені з Мічигану в той же час прийшли до схожих висновків, – вони спілкувались з парами в багаторічних відносинах і з'ясували, що міцні союзи – це ті, в яких чоловік та жінка однаково ставляться до алкоголю: або випивають разом, або обидва ведуть тверезе життя.