Відповідна наукова стаття опублікована у British Medical Journal.

Читайте також: Вчені знайшли неочікуваний зв'язок між вином і схудненням

Вчені за допомогою онлайн-опитування проаналізували, як майже 30 тисяч людей з 21 країни у віці 18-34 років протягом року реагували на вживання алкогольних напоїв.

Так, згідно з результатами, напої як горілка, джин і віскі, викликали сильні емоції, зокрема, напруження: 30% учасників опитування повідомили про зростання агресії, 28% – про почуття занепокоєння, 22% – про бажання плакати.

Водночас більша частина респондентів відзначили зростання енергійності, впевненості та сексуальності.

При цьому зворотний ефект мають пиво та вино. Більшість людей вказали, що ці напої викликали розслаблення, а 60% людей, що випили червоне вино говорили про сильну втому.

Близько 40% людей відчували себе не такими енергійними, коли випили пива, при цьому цей напій допомагав 45% учасникам відчути прилив упевненості.

"Алкоголь залишається алкоголем попри форму і впливає на мозок однаково. Тому цілком ймовірно, що частина наших ключових результатів буде пов'язана з дозою, тобто з тим скільки алкоголю в кінцевому підсумку надходить в організм за певний час при вживанні різних напоїв", – зазначають автори дослідження.