Готуємося до холодної зими: як зберегти тепло в домівці

12 листопада 2022, 13:17
Читать новость на русском

Через підвищення комуналки та обіцянки важкої зими від уряду варто попіклуватися про збереження тепла у квартирі чи будинку заздалегідь. Читайте у матеріалі, як ефективно затримати тепло у приміщенні.

24 канал зібрав кілька порад, які допоможуть тримати вашу оселю в теплі та зекономити на опаленні. 

Читайте також Лайфхаки на зиму: як позбутися конденсату на вікнах

Не закривайте батареї 

Щоб кімнати прогрівалися рівномірно та отримували більше тепла, не заставляйте батареї чи радіатори іншими речами. Те саме стосується і штор, і тюлів, які вбирають в себе тепло та не пропускають теплі хвилі до приміщення. 

Як зберегти тепло у приміщенні / Фото Unsplash

Не перегрівайте приміщення 

Щоб зекономити на теплі, варто не перегрівати зайвий раз приміщення, у яких ви не знаходитеся. Так само не варто прогрівати до високих градусів житлові кімнати та вітальні – через це взимку ви ризикуєте частіше хворіти на застуду. 

Замість постійного та потужного обігріву краще просто тепліше одягнутись – так ви не тільки зекономите сотні гривень за комунальні послуги, але і будете тримати свій імунітет у тонусі. 

Як зберегти тепло у приміщенні / Фото Unsplash

Перевірте вікна 

Майже половина тепла, яке продукують батареї, просто зникає через погану герметику вікон. Ретельно перевірте ваші вікна, чи немає у них шпарин та тріщин, через яке "тікає" тепло. 

Потурбуйтеся про теплоізоляцію за допомогою скотчу та фольги. Якщо це не допомагає, можна скористуватися монтажною піною. 

Як зберегти тепло у приміщенні / Фото Unsplash

Використовуйте фольгу

Щоб більше тепла поступало безпосередньо до приміщення, а не йшло в стіну, помістіть на стінку за батареєю лист фольги. 

Такий простий лайфхак може заощадити до 20 відсотків тепла. 

Як зберегти тепло у приміщенні / Фото Unsplash

Поставте жалюзі на вікна 

Металеві жалюзі можуть зарадити втратам тепла у квартирі. Річ у тім, що через скло йде значна кількість теплого повітря, тож скляні поверхні, які виходять на вулицю, необхідно ізолювати. 

Як зберегти тепло у приміщенні / Фото Unsplash