Добре пораються з жирними плямами на одязі не лише хімічні засоби, а й звичайні народні методи. Таким чином, можна запобігти алергії на певні компоненти. Якими народними засобами можна вивести жир – підкаже 24 Канал.

До теми Ні краплі жиру: 6 домашніх засобів, які допоможуть відмити кухонну плиту

Як видалити жирні плями

Звичайно, набагато легше видалити свіжу пляму з футболки чи кофти. Але якщо річ стоїть вже кілька днів – не біда. Спробуємо це виправити.

Насамперед треба замочити одяг водою. Гарячу не варто використовувати, тому що вона містить білок, який "чіпляється" за тканину. Тоді як холодна вода не розв'яже цю проблему. Найкраще – полоскати річ у теплій воді з милом.


Як позбутися жирних плям / Фото Canva

Оптимальним і дешевим варіантом буде господарське мило. Воно добре видаляє як свіжі плями, так і застарілі. Треба намилити одяг у тому місці, де пляма і залишити на ніч. Протягом цього часу мило роз'їсть жир і його легше буде вичищати.

Можна спробувати відчистити річ за допомогою оцту. Для цього треба розмішати кілька його крапель у воді в однакових пропорціях. Після чого замочити одяг у цій суміші на 10-15 хвилин.

Зубний порошок неочікувано може стати чудовим помічником у виведенні плям. Треба покласти одяг на тверду рівну поверхню і нанести зубний порошок на кожну пляму. Ставимо зверху чисту тканину і проходимось гарячою праскою. Залишаємо все на ніч, добре промиваємо під теплою водою.

Сучасний метод видалення плям за допомогою кока-коли. Потрібно замочити у 2-3 літрах цього напою брудний одяг та залишити десь на 3 години. Потім закидаємо речі в пральну машину.

Від чого залежить вибір засобу

  • Для бавовняних речей найкраще підійде нашатирний спирт. Треба розвести у воді одну чайну ложку спирту і нанести на жирні плями. Спирт повинен від'їсти проблемні місця.
  • Делікатні тканини, як шовк чи атлас, можна спробувати відчистити оцтом. Для цього потрібно розвести оцет у воді в однакових пропорціях. Підійде й зубний порошок. Важливо пам'ятати, що такі речі треба прати у холодній воді.
  • Відчистити плями на котоновій тканині можна за допомогою мийного засобу для посуду. Потрібно втерти його, скориставшись щіткою. Через деякий час кладемо цей одяг у пральну машину. Плям з синтетичного одягу потрібно позбуватись нашатирним спиртом із водою.
  • Також гарними помічниками для синтетичних речей буде зубний порошок або сіль.