Великі дощі й часті поливи розвивають грибкові інфекції на ягодах. Це дуже знижує урожай та псує рослини. Що з цим робити – підкаже 24 Канал.

Читайте також Може зробити кожен: як посадити абрикос з кісточки, щоб були плоди

Як захистити полуницю від гниття

Під час рясних дощів наліт плісняви вкривається на дозрілих плодах і ягоди починають гнити. Є один цікавий метод – мульчування. Коли плоди стають спілими й наближаються до землі, тоді ґрунт треба покрити шаром соломи, тирси чи хвої. Це зменшить розвиток гнилі.

Мульчування полуниці
Мульчування полуниці / Фото Аптека садівника

Важливий нюанс, який повинні знати садівники – це правильна відстань. Полуницю треба садити з такою дистанцією, щоб мокре листя швидше й краще висихало.

  • Добрива треба вносити в міру, не перебільшувати з ними. Важлива обробка рослин фунгіцидами – речовинами, які утримують розвиток грибів.
  • Саджайте полуницю на сонячних та відкритих ділянках.
  • Обирайте сорти, стійкі до грибкових захворювань.
  • Періодично видаляйте вуса та бур'яни, щоб посадка не ставала загущеною.

Для профілактики варто обробляти полуницю 3% розчином бордоської рідини. Це захистить її від різних хвороб.

Бордоська рідина
Бордоська рідина / Фото Floristics.info

Запобігатиме розвитку грибкової інфекції перекис водню. Для приготування беремо 2 ложки 3% перекису водню та розводимо його в 1 літрі води. Найкраще це робити рано до сходу сонця або ввечері після заходу сонця. Варто обприскувати все листя та ягоди.

Перекис водню
Перекис водню / Фото "Tabletki.ua"

Не тільки захистить від гниття, а й підживить полуницю – йод. Буде достатньо 1 ложки йоду на відро води. Обробляйте таким розчином листя, ягоди й землю навколо куща.

Йод
Йод / Фото Naurok