Після того, як троянди відцвіли, вони починають формувати насіння. На це витрачають усі сили. Щоб бутони розцвіли вдруге, варто провести обрізку. Як це зробити правильно та без шкоди для квітів – розповість 24 Канал.

А ви таке знали Лілії стоятимуть довше, якщо додати ці речовини у воду

Як правильно обрізати троянди

Літня обрізка передбачає видалення хворих та сухих гілок та зламаних пагонів. Варто вкорочувати дуже довгі паростки, які перевищують кущ. Позбуваємось й тих, котрі ростуть всередину куща. Густу посадку треба обов'язково проріджувати.

Обрізання квітів у літню пору не лише покращує здоров'я рослини, а ще сприяє тому, що з'являється чимало бутонів. До крони краще й швидше надходить повітря. Великою перевагою є, що зменшується ймовірність грибкових хвороб. Йдеться про борошнисту росу, іржу та чорну плямистість.

Обрізка троянд
Обрізка троянд / Фото ZKOL.org

Зверніть увагу на ці поради під час обрізки:

  • Беріть до роботи лише стерильні та продезінфіковані інструменти.
  • Сухоцвіт обрізайте, а не просто виривайте.
  • Видаляйте сухоцвіт під кутом 45 градусів.
  • Рани на місцях зрізу змащуйте садовим варом.

Після обрізки не завадить внести позакореневу підгодівлю. Дуже простий рецепт: 400 грамів попелу варто залити 200 мілілітрами кип'ятку. Хай настоюється 12 годин, тоді розчиніть суміш у відрі води. Готово для обробки.

Сечовина
Сечовина / Фото "Система Оптіум"

У липні-серпні троянди можна удобрити сечовиною з внесенням калійної солі та суперфосфату. Радять також обприскувати кущі настоєм з трав або перегною. Розчини на основі органіки слід застосовувати 1 раз на 7-10 днів.