Харчова міль часто селиться в листя чаю, круп, такі як, гречка, макарони, рис, булгур або у спеції. Таких личинок у різній їжі може бути досить багато. Якщо ви побачили міль у своєму домі, негайно шукайте, де вона живе та викиньте ці продукти. Вони небезпечні. Як ще можна позбутися харчової молі – розкаже 24 Канал.

Неочікувано 10 речей, які не можна використовувати після закінчення терміну придатності

Як позбутися харчової молі: практичні поради

Перша порада – обов’язково ретельно оглядайте всі полиці в шафі. Звертайте увагу на закутки, бо найчастіше саме там. Промивайте всі полиці мильним розчином. Можна перед тим ще пропилотяжити їх, а також підлогу. Залишайте дверцята шафи відкритими, щоб туди надходило повітря.

Харчова міль часто живе в розсипчастих продуктах, таких як борошно, гречка, рис, макарони. Личинки можуть проїдати упакування та залазити в маленькі дірки.

Личинка у харчовій молі
Личинка у харчовій молі / Фото Good House

Не рекомендується зберігати продукти в поліетиленових пакетах, тому що саме в такому середовищі вони зазвичай розмножуються.

Поліетиленовий пакет
Поліетиленовий пакет / Фото Deposit.photos

Буває так, що міль живе в щойно куплених продуктах, особливо крупах. Перед тим, як перекласти їх у банку (до речі, краще брати саме скляні), покладіть їх в морозилку на кілька днів. Личинки, якщо вони там були, не залишаться живими.

Встановлюйте у своєму будинку чи квартирі на вікна москітні сітки. Так є менший відсоток того, що міль потрапить у приміщення з вулиці.

Москітна сітка
Москітна сітка / Фото “Корса”

  • Можна протирати полиці у кухонних шафах розчином на основі води та оцту у пропорції 1:1.

Гарно лякає харчову міль гвоздика, тож можете розкласти її по кухні. Ще підійдуть апельсинова або лимонна шкірка.

Гвоздика
Гвоздика / Фото Pixabay

  • Серед інших народних засобів, допоможе господарське мило. Покладіть його шматочки на полиці та міль полетить.
  • Якщо вам не подобається запах мила, можете поставити паличку ванілі. Для людей вона приємно пахне, а для шкідників – не дуже.
  • Ефективними у такому випадку будуть спеції: лавровий лист, материнка та гвоздика.
  • Залишіть на полицях зубчики часнику. Особливо біля місця зберігання круп, зокрема, борошна.