Насамперед йдеться про захист рослин від холодів. Тому що зазвичай низькі температури згубно на них позначаються. Доведеться з'ясувати, яким чином врятувати саджанці від ймовірних заморозків.

Зверніть увагу Що треба зробити з картоплею перед зберіганням

Як передбачити заморозки: ознаки

Існує низка ознак, які свідчать, що найближчим часом можуть з'явитися заморозки. Вберегти свої саджанці від можливих холодів реально, якщо знаєш, коли їх чекати.

Тихий вечір – це перший маленький дзвіночок, що незабаром нас чекатимуть морози. Якщо ви спостерігаєте безвітряну погоду вже кілька днів, то скоро вночі можуть бути заморозки. Особливо, коли температура десь +3-4.

  • Здавалося б, ясне небо не передбачає нічого поганого. Але це не завжди так. Якщо небо чисте-чисте й водночас стало істотно холодніше, то можна чекати заморозків.
  • Красиво спостерігати, коли на небі з'явився місяць з ореолом (кільцем). Утім, це може бути ще однією ознакою того, що скоро буде дуже холодно.


Місячний ореол / Фото "Новини Вінниці"

Ще одним показником ймовірної зміни погоди, стане спосіб, який потребує зусиль. Треба розвести на дворі вогонь. Якщо він палатиме яскраво червоним кольором, вже в цю ніч слід чекати на морозець.

  • Також дерева нерівномірно обсипаються саме на зміну погоди. Якщо береза та дуб скидають своє листя в різний час, незабаром можуть з'явитися заморозки.

Якщо ви маєте домашніх улюбленців, то вам буде легко зрозуміти, коли нас очікують морози. А саме кішки стають дуже сонливими. До того ж вони не хочуть йти на двір після того, як сховалося сонце.

  • Можна передбачити майбутню погоду й по таких птахах, як ворони. Якщо вони починають запихати дзьоб під крило, можливо, скоро буде похолодання.