Бруд і наліт на металевих кранах стає помітним, якщо не прибирати його регулярно. Та щоб змішувач виблискував від чистоти, засобу з магазину буде занадто мало. Експерти рекомендують особливий та простий спосіб, що зможе впоратися з брудними кранами.

Дивіться також Як очистити чашки від кавового і чайного нальоту: результат вас здивує

Вапняний наліт – це відкладення жорсткої води та інших мінеральних відкладень – магнію й кальцію. Замість відбілювальних засобів, які пропонують у магазинах та супермаркетах, краще скористуватись звичайним дистильованим оцтом. Він впливає на наліт та може діяти проти бактерій, що також накопичуються у змішувачі.

Ще одним плюсом використання оцту є те, що він більш безпечний. Засоби для відбілювання можуть потрапити у проточну воду, якщо його погано змити, а потім до ротової порожнини чи на шкіру.

Рецепт засобу для очищення крана

Із забрудненнями на крані впорається засіб для очищення, який можна зробити в домашніх умовах з простих та дешевих інгредієнтів. Для цього знадобляться:

  • білий дистильований оцет,
  • пластиковий пакет,
  • гумка,
  • зубна щітка,
  • харчова сода (якщо забруднення сильні).

Як очистити кран: покрокова інструкція

  1. До поліетиленового пакета (прослідкуйте, щоб він був міцним) налийте воду та оцет в однакових пропорціях. Туди можна додати харчової соди.
  2. Закріпіть пакет із засобом на кран так, щоб він повністю був занурений у рідину. Закріпіть гумкою і залиште на пів години.
  3. Після цього зніміть пакет та почистіть змішувач зубною щіткою. Якщо не весь бруд вдалося усунути, змочіть щітку у нерозведений оцет і почистіть.
  4. Промийте кран теплою водою та протріть ганчіркою для ідеального блиску.